Windows 8.1'den Windows 10'a Temiz Kurulumla Geçtikten Sonra Lisans Sorunu

Sincup

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba öncelikle,
Windows 8.1 den Windows 10 a temiz kurulum yaparak geçtim. Bir çok yerden araştırdığımda bana eğer daha önce bir kere Windows 10 yüklediğim taktirde bu key ana karta kaydolur ve key gerekmez denmişti. Bende başlangıçta çıkan anahtar girme bölümünü atlayarak devam ettim. Fakat şuan açtığımda Windows 10 aktif edilmemiş gözüküyor.Buna yapabilcek bişeyim var mı? Yoksa Windows 8.1 e geri mi dönmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde otomatik etkinleştirme yapması gerekiyor. Şunları deneyin. Ayarlar/ Güncelleştirme ve Güvenlik' de Etkinleştirme bölümüne lisans anahtarını elle girerek deneyin. Olmazsa yanlış Windows 10 sürümünü yüklemişsinizdir. Windows 8.1 Pro ise Windows 10 Pro yükleyin. Windows 8.1 Home İse Windows 10 Home yükleyin. Windows 8.1 SL ise Windows 10 SL yükleyin.

Yükseltme değilde temiz kurulum yaptığınız için bu normaldir. Yükleme sırasında eski Windows kodunuzu yazarak yasal Windows 10 sürümüne geçişiniz gerçekleşiyor.

Ya önce yükseltme yapın, ya da ilk temiz kurulumu yaparken lisansınızı girin. Windows 10'un etkinleştiğini bir kere gördükten sonra istediğiniz kadar temiz kurulum yapın.

Ya önce yükseltme yapın, ya da ilk temiz kurulumu yaparken lisansınızı girin. Windows 10'un etkinleştiğini bir kere gördükten sonra istediğiniz kadar temiz kurulum yapın.
Dediğiniz gibi ilk önce yükseltme işlemi yapın. Sonra zaten windows kendini ürün anahtarını servere kopyalacaktır. Ondan sonra temiz kurulum yapabilirsiniz. Ama ilk önce win 8.1 den yükseltme işlemini gerçekleştirmeniz gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı