Windows 8.1'den Windows 10'a Yükseltme

ayhan1

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar 2 ay önce HP pavilion 15 dizüstü bilgisayar aldım. İçinde kurulu olarak Windows 8.1 rusça isletim sistemi geldi sordugumda tek dili destekliyor cevabı aldım. Dil degistirme ile ilgili konu açmak isterken Windows 8 ve 8.1 Desteği Sona Ermiştir diye bi makale gordum şuan icinde windows 10 yükseltmek mumkun mu? Bir sorun cıkarır mı diye sormak istiyorum birde bilgisayarın üzerinde gelen HP recovery var ona ragmen Windows yedeklemesi gerekir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
abicim üzerinde gelen hp recovery i elleme çünkü ne olur ne olmaz driverların onda kurulu...

ücretsiz windows 10 yükseltmeleri malesef sona erdi ama bi dene şansını linkini veriyorum:

Windows 10

buradan media creation tool u her halükarda indir windows 10 u kur mevcut sistemi sana herhangi bir şekilde hatırlatırsa önce format at sonra bir "kablo" ile internete bağlan sonra windows 10 u kur...

genede kurarken windows 8 in ürün anahtarını dene ama dikkat etmen gereken bir konu var yüklemeden önce bilgisayarın altına bak orda bir windows etiketi var orda yaklaşık olarak

windows 8.1 enterprise edition
pro
home
home premium

gibi şeyler yazıyor olsa gerek... verdiğim linkdeki media creation tool a windows 10 u yükle (iso yada usb diye soracak taze formatlı 8 gb bi usb flash disk e yol göster)
ordan kurulum yaparken etikette 8 için ne diyor ise 10 için onu sec yani home ise home, enterprise ise enterprise...

bak bakalım yiyecekmi yemezse ürün anahtarım yok de yükleme bittikten sonrada mahallenin internet kafesindeki babacan abiye durumu anlat... o mevzuyu çözer ;)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı