Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltme

germiyan

Kilopat
Daha fazla  
Windows 8.1 kullanıyorum orijinal olarak. Daha önce Windows bana Windows 10'a bedava geçebileceği söylemişti ben de denemek için geçtim sonra beğenmedim geri Windows 8.1'e döndüm. Okuduğum bi yazıda bir defa Windows 10'a geçince tekrar istediğimde Windows 10'a bedava geçebiliyormuşum. Artık benim oluyormuş dediler. Geçmek istiyorum sistemim çok hata veriyor. Yardım eder misiniz? Bu arada daha önceleri Windows 10'a geçmek için USB bellek falan kullanmadım şimdi de kullanmak istemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne gibi sorunlar yaşıyorsun?
Format atmadan önce hiç bir sıkıntım yoktu c sürücüsüne formatladım 'bellek read olamadı' 'msvcp140.dll eksik' 'msvcp120.dll eksik' '0xc000007b Hatası' gibi bir sürü hatayı aynı anda aldım. Hatta ilk attığım formatta pc açılmadı windows bi sorunla karşılaştı gibisine bir şey deyip sürekli kapattı pc yi falan. Böyle garip hatalarla karşılaştım win 10 a geçmek istiyorum fakat pek bi bilgim yok konu ile alakalı.
Temiz kurulum ile geçin.
Temiz kurulumdan kastınız nedir ?

Format yani. Windows 10 u kur.
Format atmadan önce hiç bir sıkıntım yoktu c sürücüsüne formatladım 'bellek read olamadı' 'msvcp140.dll eksik' 'msvcp120.dll eksik' '0xc000007b Hatası' gibi bir sürü hatayı aynı anda aldım. Hatta ilk attığım formatta pc açılmadı windows bi sorunla karşılaştı gibisine bir şey deyip sürekli kapattı pc yi falan. Böyle garip hatalarla karşılaştım win 10 a geçmek istiyorum fakat pek bi bilgim yok konu ile alakalı.

Temiz kurulumdan kastınız nedir ?

'msvcp140.dll eksik' 'msvcp120.dll eksik' '0xc000007b Hatası'

Hepsi C++ Redistributable paketlerini kurmadığınız veya bu eksik dosyaları System32'ye elle indirip atmayı denediğiniz için oluyor, aynı şeyi Windows 10'da yapsaydınız onda da aynı sorunları alırdınız, sizin probleminiz bu sistemin değil ki, program ekle veya kaldırdan tüm C++ paketlerini kaldırıp bu tarz hepsi bir arada kurulum programlarıyla doğru C++ sürümlerini kurarsanız sorununuz zaten ortadan kalkacaktır, bu kurulumu her format sonrası yapmanızı öneririm, tabii DirectX kurulumu da önemli, yoksa Windows 79 dahi kursanız o hatadan kurtulamazsınız.

Hepsi C++ Redistributable paketlerini kurmadığınız veya bu eksik dosyaları System32'ye elle indirip atmayı denediğiniz için oluyor, aynı şeyi Windows 10'da yapsaydınız onda da aynı sorunları alırdınız, sizin probleminiz bu sistemin değil ki, program ekle veya kaldırdan tüm C++ paketlerini kaldırıp bu tarz hepsi bir arada kurulum programlarıyla doğru C++ sürümlerini kurarsanız sorununuz zaten ortadan kalkacaktır, bu kurulumu her format sonrası yapmanızı öneririm, tabii DirectX kurulumu da önemli, yoksa Windows 79 dahi kursanız o hatadan kurtulamazsınız.
Acaba neden 80 değil ? :D

Doğru C + + leri nasıl bileceğim hakkında bir fikrim yok . Uzağım o konuya baya ben hiç yüklemem oyunlar ilk açıldğında kuruluyor çoğu.

Doğru C + + leri nasıl bileceğim hakkında bir fikrim yok . Uzağım o konuya baya ben hiç yüklemem oyunlar ilk açıldğında kuruluyor çoğu.

C++ Redistributable paketleri ve DirectX oyunların çalışması için gerekli olan dosyalar, oyunları oynamaya başlamadan önce onları kurmazsanız bu hataları alırsınız "msvcp" ve "msvcr" ile başlayan dosyaların hepsi C++ redist dosyları mesela, hatayı o nedenle alıyorsunuz. VCRedistInstaller gibi programlarla temiz C++ redist kurulumu yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı