Windows 8.1'e Geçerken "Önceki Windows Sürümünüz Geri Yükleniyor" Hatası

woax

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar hepinize iyi akşamlar diliyorum. Uzun zamandır Windows 10'dan Windows 8.1'e geçmeye çalışıyorum. Microscoft'un kendi sitesinden Windows 8.1 setup dosyalarını indirdim. ISO dosyası olarak. Daha sonra biliyorsunuz yükseltirken sürümü bilgisayar sürekli yeniden başlatılıyor. Bende de tam o sırada resimdeki gibi bir hata çıkıyor. "Önceki sürümünüz geri yükleniyor. ". Nasıl çözeriz arkadaşlar? Kurulum sırasında girdiğimiz ürün anahtarından kaynaklı diye düşünüyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

1566758652316.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hocam onu nasıl yapacağız?

Öncelikle Windows 10 kullanmanızı tavsiye ederim. Geçmek için ise Windows 8.1 ISO dosyasını Rufus uygulaması ile USB belleğe yazdırıyorsunuz ve sıfırdan Windows 8.1 kurulumu yapıyorsunuz. Sizin format atarken disk biçimlendirme bölümü sizde farklı gözükür. Windows'un yüklü olduğu diski biçimlendiriyorsunuz. Bu konuda tecrübeniz yok ise verilerinizi önceden yedeklemenizi öneririm. Bu arada Windows 10 daha güncel ve kullanışlı. Neden dönmek istediğinizi bilmiyorum fakat güncel sürüm daha iyidir.

Peki hocam Microscoft'un kendi sitesindeki bu şeyi indirdiğimde 4 GB'lik arşiv veriyor içinde setup dosyasını kurmaya çalıştığımda işte en başta gösterdiğim hatayı veriyor. Bu şekilde de kurulması gerekmiyor mu? Temiz format falan karıştırmayın.

Gerekmiyor hocam. İşletim sistemi bu, program yükler gibi her zaman çift tıklayıp yükleme yapılmıyor. Yükseltme yapmak için olabilir ama siz sürüm düşürmeye çalışıyorsunuz. En azından sizin için geçerli değil.

Ordaki setup dosyasını boot nasıl ederim ?
Yine önceki yazdığım mesajlara geliyor konu. İki adet rehber attım size. Onlardan birisi Rufus ile ISO dosyasını boot edilebilecek şekilde USB belleğe yazıyor. Yani sizin sorduğunuz sorunun cevabı. Diğeri ise işletim sisteminin kurulumu zaten.

Yine önceki yazdığım mesajlara geliyor konu. İki adet rehber attım size. Onlardan birisi Rufus ile ISO dosyasını boot edilebilecek şekilde USB belleğe yazıyor. Yani sizin sorduğunuz sorunun cevabı. Diğeri ise işletim sisteminin kurulumu zaten.
Deniyorum hocam sağolun biraz cahil kaldık kusura bakmayın :D

Hocam ama şuan bende .ISO dosyası yok böyle birşey var. Refus dediğiniz şey ISO'yu USB'ye yazma değil mi ?
1566814409438.png

@woax ISO dosyasının içeriliğini açtınız sanırım. İndirilenler klasörünün içinde Win8.1_Turkish_x64 diye bir dosya vardır. Ona sağ tıklayıp özelliklerden bakın dosya türü ISO mu? Öyle ise direk o dosyayı göstereceksiniz belleği oluştururken. Değil ise ISO dosyasını indirmeniz gerekli.

Hocam en başta RAR dosyası indi bende klasöre çıkardım.

RAR dosyası olarak gözükebilir ama neden yazdığım şeyi uygulamıyorsunuz? Sağ tıklayıp özelliklere tıklayıp uzantısına bakmanızı istedim sadece. Dosyadan çıkarılmamış hali yani. Böyle gözüküyor ise sıkıntı yok.

iso.jpg

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı