Windows 8.1'e Geçiş Sonrası "Bellek Azaldı" Hatası ile Oyunlardan Atma

Berk Çağan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

Windows 8.1 kullanıyorum. Bugün format attım Pc'e, tüm driverleri kurdum, driverların hepsi güncel. Windows 7 kullanırken Warface oynayabiliyordum fakat Windows 8.1 ilk defa oynadım ama bellek azaldı hatası vererek oyundan attı. Ara sıra bu hatayı vermeye başladı. 2GB Ramim var, i3 intel işlemci ve Intel HD Graphics 4000 ekran kartım var. 64bit Windows 8.1 Pro kullanıyorum.

Acaba Ramim Windows 8.1 kullanmaya mı yetmiyor, yoksa Core versiyon değilde Pro versiyon kullandığım için mi oluyor? Yada 32 bit Yerine 64 bit kullandığım için mi oluyor?

Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar; Bellek azaldı genellikle bellek yetmediğinden kaynaklanıyor olabilir. Her neyse siz sanal bellek ayarınızı biraz artırın. Bundan sonra hata almayacağınızı umuyorum. Yapmak için şunlara göz atın.
Bilgisayarım>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Performans kısmından ayarlara tıklayıp>Oradan'da gelişmiş tekrar>Altta sanal bellek göreceksiniz değiştire tıklayın. Yukarıdaki tiki kaldırın. D sürücünüz varsa söylediklerimi ona yapın. Eğer yoksa c ye yaparsınız. D ye tıklayıp özel boyut deyin.

Başlangıç boyutu 2048-En büyük boyut ise 4096 yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra ayarla ya tıklayıp önünüze gelen seçeneğe evet tıklayın. Ondan sonra yeniden başlatın. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar; Bellek azaldı genellikle bellek yetmediğinden kaynaklanıyor olabilir. Her neyse siz sanal bellek ayarınızı biraz artırın. Bundan sonra hata almayacağınızı umuyorum. Yapmak için şunlara göz atın.
Bilgisayarım>Özellikler>Gelişmiş sistem ayarları>Performans kısmından ayarlara tıklayıp>Oradan'da gelişmiş tekrar>Altta sanal bellek göreceksiniz değiştire tıklayın. Yukarıdaki tiki kaldırın. D sürücünüz varsa söylediklerimi ona yapın. Eğer yoksa c ye yaparsınız. D ye tıklayıp özel boyut deyin.

Başlangıç boyutu 2048-En büyük boyut ise 4096 yapabilirsiniz. Yaptıktan sonra ayarla ya tıklayıp önünüze gelen seçeneğe evet tıklayın. Ondan sonra yeniden başlatın. Umarım yardımcı olmuşumdur. İyi günler...
Eyvallah kardeşim yaptım bakalım çıkmaz heralde bi daha.

Ekran kartları bazen yetmediği için belleğe yüklenir. Mesela benim ekran kartım BF4'e dayanamıyo ve belleğe çok iş gönderiyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı