Rehber Windows 8.1'i DSR ile Kullanma

i3-4130&GTX 750Ti 4K (3840x2160) DOTA2 Ultra Ayar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Evet, tüm oyunlar için geçerli. Az önce arkadaşımla birlikte Age of Empires 3 test ettik. Windows çözünürlük ekranında 4K DSR olduğu için rahatça oynadık. Hem de hiç kaçmadan.

Pek doğru değil bu kısım. Bu oyun için geçerli değil.

Ekran Görüntüsü (1160).jpg

Biraz önce Ghosts ve ETS 2'de test ettim, çok fazla bir kasma filan olmadı, ama görüntü gerçekten fark ediyor, video çekecektim fakat Shadow Play ile çektiğim görüntülerde kalite tam olarak belli olmuyor resimde çekmedim çünkü sizin ekranınıza göre görüntü farklılık gösterebilir. GTX 660 ile FPS'ye çok fazla bir etkisi olmadı ama görüntü çok daha gerçekçi oluyor bir an resim zannettim ETS 2'yi :D

Oyun içerisindeki ayarlar en fazla 1920x1080 oluyor. Bu benim masaüstü çözünürlüğüm. Fazla önemli, grafikli bir oyun değil zaten. Assassin's Creed 4, Watch_Dogs gibi oyunlarda deneyeceğim.

Biraz önce Ghosts ve ETS 2'de test ettim, çok fazla bir kasma filan olmadı, ama görüntü gerçekten fark ediyor, video çekecektim fakat Shadow Play ile çektiğim görüntülerde kalite tam olarak belli olmuyor resimde çekmedim çünkü sizin ekranınıza göre görüntü farklılık gösterebilir. GTX 660 ile FPS'ye çok fazla bir etkisi olmadı ama görüntü çok daha gerçekçi oluyor bir an resim zannettim ETS 2'yi :D
Evet, öyle oluyor. Hatta Age of Empires 3'te arkadaşım dedi bu ne böyle küçücük binalar falan diye. Full HD ayara getirince asıl büyüklüğü gördü. Sonra tekrar 4K'ya çektik. 4K zevki bir başka oluyor. :)

Oyun içerisindeki ayarlar en fazla 1920x1080 oluyor. Bu benim masaüstü çözünürlüğüm. Fazla önemli, grafikli bir oyun değil zaten. Assassin's Creed 4, Watch_Dogs gibi oyunlarda deneyeceğim.
Ekran Çözünürlüğü bölümünde DSR çözünürlüğü gözüküyor mu?

Şu ayarları yaptıktan sonra açılacak muhtemelen. Şimdi fark ettim bu 3D ayarı ama nVidia kontrol panelinden açmamız gerekmiyor muydu DSR'yi? Yanlış bilgilendirme olmasın da.

1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
@Göksel Gündüz arkadaşımın dediğini yapınca normal masaüstü çözünürlüğü değiştirilebilir oldu. Ama yapmayın, etmeyin. Gözüm zaten bozuk. Daha beter olur. Kalite berbat oluyor. Masaüstü için böyle. Birazdan oyunlarda da deneyeceğim. Ayarı açınca Geforce Experience programında Warband oyununun 4K DSR ayarı açıldı.

@Göksel Gündüz arkadaşımın dediğini yapınca normal masaüstü çözünürlüğü değiştirilebilir oldu. Ama yapmayın, etmeyin. Gözüm zaten bozuk. Daha beter olur. Kalite berbat oluyor. Masaüstü için böyle. Birazdan oyunlarda da deneyeceğim. Ayarı açınca Geforce Experience programında Warband oyununun 4K DSR ayarı açıldı.
Gözün bozuksa masaüstü 4K tavsiye etmem. Ayrıca benim gibi arka plan resimlerini 4K çözünürlükte indirirsen 4K DSR'da bile net gözükür. :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı