Windows 8.1'i setup'tan kurma

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Setupdan kurulum yapılabilir ancak full format atamazsınız. Yani diskleri biçimlendiremezsiniz ve yanlış hatırlamıyorsam format sonrası Windows.Old diye bir klasör oluşuyor.

Setupdan kurulum yapılabilir ancak full format atamazsınız. Yani diskleri biçimlendiremezsiniz ve yanlış hatırlamıyorsam format sonrası Windows.Old diye bir klasör oluşuyor.
Biliyorum kardeşim evet temiz bir format olmayacak. Windows old dosyası oluşacak güvenli modda unlocker tarzı programla zorla silerim onları. Zaten boot ederek format atamadığım için bu yolu seçmek zorunda kalıyorum.

Zaten boot ederek format atamadığım için bu yolu seçmek zorunda kalıyorum.
Boot edememe nedeniniz nedir? Bunu çözmek yerine neden acemi fomatı atıyorsunuz. Ayrıca masaüstünden kurulum için özel bir windows yok. CD takarsın içindeki setuptan başlatırsın. Tabiki aynı bite sahip sistemi çalıştırabilirsin.

Boot edememe nedeniniz nedir? Bunu çözmek yerine neden acemi fomatı atıyorsunuz. Ayrıca masaüstünden kurulum için özel bir Windows yok. CD takarsın içindeki setuptan başlatırsın. Tabiki aynı bite sahip sistemi çalıştırabilirsin.
Boot edememe nedenim formatı yanımda olan bir bilgisayara atmayacağım eğer format atacağım bilgisayar yanımda olsaydı kolaylıkla boot edip formatlarım da sorun şu 3g ile görüşerek formatı uzaktan yönlendirerek format atacaktım. Rufus ile boot yaptım hatta bilgisayar açılırken sürekli del tuşuna basmasını söyleyip bios ekranına da ulaştık. Tüm bunları 3g ile takip ediyorum biosa girdik ama biosda iken klavye etkin değil o yüzden usb den başlatmayı ayarlayamadık. Şimdi ben biosa girip usb den başlatamıyorum klavye etkin olmadığı için biosda. Onların bilgisayarında Windows 7 yüklü. Bu arada 3g ile görüştüğüm kişi 12 yaşında o yüzden pek birşey yapamıyorum. Bunlardan dolayı en kolay yol setup üzerinden kurulum yapmak, başka kolay yol gelmiyor aklıma.

Şuan acil işim çıktı yoksa ben yardım ederdim. Klavye çalışmıyorsa bios reset yapıp denenebilir. Usb klavye ise biosta etkin değildir usb ayarları. Dediğin gibi yap eğer dediklerimi yapıp başaramazsanız.
Murat kardeşim bilgisayarı yanıma getirdiler eni sonu :) bende formatı attım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı