Windows 8.1'in Windows 10'dan daha iyi olması

Rich (BB code):
 neofetch
MMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMmds+.        conficker@conficker-Lenovo-IdeaPad-S145-15AST
MMm----::-://////////////oymNMd+`     ---------------------------------------------
MMd      /++                -sNMd:    OS: Linux Mint 19.3 Tricia x86_64
MMNso/`  dMM    `.::-. .-::.` .hMN:   Host: 81N3 Lenovo IdeaPad S145-15AST
ddddMMh  dMM   :hNMNMNhNMNMNh: `NMm   Kernel: 5.4.0-54-generic
    NMm  dMM  .NMN/-+MMM+-/NMN` dMM   Uptime: 6 hours, 13 mins
    NMm  dMM  -MMm  `MMM   dMM. dMM   Packages: 2736
    NMm  dMM  -MMm  `MMM   dMM. dMM   Shell: bash 4.4.20
    NMm  dMM  .mmd  `mmm   yMM. dMM   Resolution: 1366x768
    NMm  dMM`  ..`   ...   ydm. dMM   DE: MATE
    hMM- +MMd/-------...-:sdds  dMM   WM: Metacity (Marco)
    -NMm- :hNMNNNmdddddddddy/`  dMM   WM Theme: Mint-X
     -dMNs-``-::::-------.``    dMM   Theme: Mint-X-Grey [GTK2/3]
      `/dMNmy+/:-------------:/yMMM   Icons: Mint-X-Grey [GTK2/3]
         ./ydNMMMMMMMMMMMMMMMMMMMMM   Terminal: mate-terminal
            .MMMMMMMMMMMMMMMMMMM      Terminal Font: Monospace 10
                                      CPU: AMD A6-9225 RADEON R4 2C+3G (2) @ 2.600GHz
                                      GPU: AMD Radeon R2/R3/R4/R5 Graphics
                                      Memory: 2005MiB / 3319MiB

Öncelikle 8.1 düzgün bir işletim sistemi 10'a göre. Çünkü Windows 10 atası Vista gibi çekirdeğinde çok fazla eskiye dair kalıntı ve gereksiz kodlar barındırıyor. Windows 10 çekirdeği yüzünden vasat bir işletim sistemidir. Bugün mecburiyetten kullanılıyor XP gibi. Vista başarısız olduğu için mecbur insanlar çağının gerisinde kalan XP'yi kullanıyorlardı. Windows 7'nin çıkışı ve düşen donanım fiyatları ile kurtulduk XP'den. Windows 10 şimdi 2004 ile biraz düzeldi ama Vista çekirdeği taşımaz artık bu sistemi. Keşke Microsoft hiç Windows 8, 10 gibi işlere girmeyip sadece 7'yi geliştirseydi.

Performans konusunda boşta RAM kullanımı daha düşük ve HDD'ler ile barışık bir Windows.

Onun dışında o arayüze asla dönmek istemem. Başlat menüsü olmayan Windows istemiyorum ben. Ek olarak Windows 10'un arayüzü günümüzü nostaljiyi karıştırmadan düşünürsek en iyisi diyebilirim. En verimlisi şahsen.

Tabii hiçbiri benim gözümde macOS değil. Olsa da yesek.

Bu cevabınız ile beni çok memnun ettiniz hocam bende de HDD var ve Win 7 kullanıyorum hala Win 8.1 geçmeyi düşünüyorum az önce konuda açmıştım hatta ama HDD ile barışık demeniz beni mutlu etti bazı yerlerde SSD'siz zor denmişti bende ondan korkmuştum ama artık bende temelli galiba Win 7'yi bırakacağım hadi bakalım.
Benim de en çok görsel ve arayüz olarak ilgimi çekti Windows 8.1 çok hoş bence tabii Win 7 kullanan biri olarak :)

Yorumları okudum da millet Windows 10 fanı olmuş. Windows 10'un çıktığı günden bu yana bir bakın zibilyon tane versiyonu çıktı. Hala tam olarak oturtulmuş bir işletim sistemi değil. Bir sürü hata var. Yeni sistemler de bile düzgün çalışmıyor. Şu ana kadar sorun yaşamadığım ve akıcı olarak kullandığım ayrıca oyunlarda daha iyi performans aldığım tek Windows 10 versiyonu var oda 1607 versiyonu. Tabi Windows Update yapmadan kullanacaksın Update yaptığınız an bu da sapıtıyor. Windows 8.1 çok sağlam işletim sistemi. Akıcı ve seri çalışıyor. Yorumlarda ki hiçbir hatayı ya da sorunu yaşamadım 8.1'de. Bence abartıyorsunuz. En basiti kurduğunuz bir program ya da başka bir şey hata almanıza sebep oluyor olabilir. Topu hemen işletim sistemine atmak doğru değil. Sırf oyunlar en yeni versiyon Windows 10 istediği için millet bu nazı çekilmeyecek işletim sistemini kullanıyor. Aynı desteği Windows 7'ya da 8.1' verselerdi şu an Windows 10 kullanıcı sayısı çok az olacaktı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı