Windows 8, Acer PC'de Casper logo sorunu

CpLScarlet

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler dostlar bugün PC nedense çöktü bende bilgisayarı aldığımız zaman yanında verilen kurtarma CD ile windows 8 geri yükledim ama şöyle bir sorunum var. Laptop markam Acer olmasına rağmen Casper nirvana yazıyor. Çıldıracam bu Casper yazısını nasıl silebilirim oradan?

İyi günler dostlar bugün PC nedense çöktü bende bilgisayarı aldığımız zaman yanında verilen kurtarma CD ile windows 8 geri yükledim ama şöyle bir sorunum var. Laptop markam Acer olmasına rağmen Casper nirvana yazıyor. Çıldıracam bu Casper yazısını nasıl silebilirim oradan?
Öncelikle Acer yıllar önce kurulum CD/DVD'si vermeyi kesti size kim verdiyse Casper'a ait kurtarma DVD'si verilmiş.
Hiç DVD ile uğraşmadan Alt Gr + F10 ile sıfırlama yapabilirdiniz ama artık iş işten geçti.

Buradan indireceğiniz araç ile Windows 8.1 indirebilirsiniz.
Doğru sürümü ve biti seçmeyi unutmayın.
Ashampoo Burning Studio 2015 ile DVD'ye yazarak UEFI kurulum yapabilirsiniz eğer doğru sürümü indirdiyseniz kurulumda lisansı BIOS'dan okuyup internete bağlandıktan sonra Windows otomatik olarak etkinleşecektir.

Öncelikle Acer yıllar önce kurulum CD/DVD'si vermeyi kesti size kim verdiyse Casper'a ait kurtarma DVD'si verilmiş.
Hiç DVD ile uğraşmadan Alt Gr + F10 ile sıfırlama yapabilirdiniz ama artık iş işten geçti.

Buradan indireceğiniz araç ile Windows 8.1 indirebilirsiniz.
Doğru sürümü ve biti seçmeyi unutmayın.
Ashampoo Burning Studio 2015 ile DVD'ye yazarak UEFI kurulum yapabilirsiniz eğer doğru sürümü indirdiyseniz kurulumda lisansı BIOS'dan okuyup internete bağlandıktan sonra Windows otomatik olarak etkinleşecektir.
Bilgisayarı servise vermiştim orası verdi şuan bi zararı yok casper logosu dışında windows 10 yükleyeceğim birazdan.

Hiçmi bir çözümü yok o casper logosunu silmenin?

Birtek burda çıkıyor başka hiçbir yerde casper ile ilgili birşey çıkmıyor.

1.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
C:\Windows\System32 klasörünün içinde OEMLOGO ve OEMINFO adında bir resim ve metin belgesi olması lazım. OEMLOGO yerine istediğin fotoyu koyabilirsin ama tek şart çözünürlüklerinin aynı olması lazım. Ayrıca Aktivasyon gerekti mi kurduktan sonra? yoksa direkt orijinal mi oldu?

Windows 10 Buradan uygun olanı indirip temiz bir kurulum yapın eğer sorun o zamanda devam ederse elle düzeltmeyi deneriz. Hı ayrıca hocam eğer sisteme ilk defa Win10 kurulumu yapacaksanız ilk önce yükseltme seçeneğini deneyin yoksa mevcut lisansınız etkinleşmiyor. Önce yükseltin sonra temiz kurulum yapın.

Son düzenleme:
Windows 10 Buradan uygun olanı indirip temiz bir kurulum yapın eğer sorun o zamanda devam ederse elle düzeltmeyi deneriz. Hı ayrıca hocam eğer sisteme ilk defa Win10 kurulumu yapacaksanız ilk önce yükseltme seçeneğini deneyin yoksa mevcut lisansınız etkinleşmiyor. Önce yükseltin sonra temiz kurulum yapın.
Meraktan soruyorum konu sahibi konusunun neresinde "Windows 10'a geçmek istiyorum" diye bir ifade kullandıda Windows 10'a yükseltme tarifi verdiniz?

Ayrıca elbette Windows 10 kurulduğunda Windows 8.1 silineceği için o logo da silinecek.

Hocam kurtarma CD'sinden yükleme yaptıktan sonra bu hale gelmiş bilgisayar. Bunu elle düzeltmekte mümkün. Ancak hem güncel sisteme geçmesi hemde sorunun çözmesi adına Windows 10 kurmasını önerdim. Kurmaya da bilir kendi tercihi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı