Windows 8 Boşta CPU Kullanım Sorunu

furkancelik

Hectopat
Dün gece PC yaklaşık 5 dk boşta kaldı (Hiçbir işlem yapılmıyor). Ancak buna rağmen 5 dk sonra CPU fan sesi duydum. Görev Yöneticisi'ni açtım. Ben bakana kadar CPU kullanımı eski stabil haline gelmişti. Daha sonra Görev Yöneticisi'ni açık bırakıp baktığımda bir süre sonra aşağıdaki tabloyla karşılaştım. Sizce sorun nerde olabilir ? (Fare yada klavye kullanılmadığı sürece hep CPU kullanımı aşağıdaki gibi kalıyor)

nmXsm.png

Fare yada klavye kullanılmadığı sürece hep CPU kullanımı aşağıdaki gibi kalıyor.

Bak cevabı burada saklı ^^

Fare ya da klavye kullanmadığında sistem senin PC'yi kullanmadığını anlayıp belki disk birleştirme, belki optimizasyon belki de dosya taraması yapıyor. Günlük kullanımda bunu yapmıyorsa bir sorun yok. Bunu sorman gayet doğal ama şimdi biri çıkıp Windows 8'in RAM kullanımı konusunda konu açarsa gerçekten kafayı yerim artık. Zira yıllardır diyorum, Windows 7 ile birlikte sistem ne kadar çok RAM kullanırsa o kadar çok performanslı çalışıyor.

Evet Windows 8 Enterprise x64 RTM kurulu.

Format attım ve bu kez hiçbir sürücü yüklemedim. Normal programlarımı kurdum şuanda sorun yaşamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı