Windows 8 Core Single Language üstüne Windows 8 Pro kurmak

kelekfix1

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarımda gömülü gelen Single Language' nin üstüne Windows 8 Pro kurmak istiyorum. Fakat Lisans Anahtarının BIOS'a gömülü olmasından kaynaklanan bir takım problemler mevcut. Bu tarz problemlerin çözümünü inceledim iso içinde source klasörüne meşhur bir ei.cfg dosyası entegre etmek her şey tamam. Fakat takıldığım bir nokta var. Ei.cfg ile lisans anahtarının kontrolü aşamasını atlatıyoruz buraya kadar sıkıntı yok fakat BIOS üzerindeki Lisans Anahtarına ne oluyor? Sonsuza dek orada mı? Nasıl silinir? BIOS nasıl standart bir BIOS durumuna gelir , bir daha sorun çıkarmaması için hep ei.cfg source klasörüne entegre edilmeli mi?

Ayrıca Windows 8 Single Language neden sadece bilgisayarlar üzerinde gömülü geliyor? Kısaca ne nedir, ne değildir geniş kapsamlı bir bilgiye ihtiyacım var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni bilgisayarlarda OEM lisanslar silinebilir yerine başka bir lisans yazılabilir. Ancak, şuan dediğiniz yöntem ile yolunuza devam etmeniz daha iyi olacaktır. cfg dosyasını değiştirip bir dvd veya silinmeyecek şekilde yazdırırsanız uğraşmanıza gerek olmaz diğer formatlarınız da.

Yeni bilgisayarlarda OEM lisanslar silinebilir yerine başka bir lisans yazılabilir. Ancak, şuan dediğiniz yöntem ile yolunuza devam etmeniz daha iyi olacaktır. cfg dosyasını değiştirip bir dvd veya silinmeyecek şekilde yazdırırsanız uğraşmanıza gerek olmaz diğer formatlarınız da.

Bilgi için teşekkürler. Ben BIOS üzerindeki lisans kafamı karıştırdı. Kaldırılıp kaldırılamaması.

Denetim masasından Windows 8'e özellik ekleye tıklayın. Buradan ürün anahtarım var kısmına tıklayın. Windows 8 Pro ürün anahtarınızı girin. Yaklaşık 5-10 dakika içinde Windows 8 SL'den pro versiyona geçmiş olursunuz.

Bios'a gömülü lisans anahtarını silmek gibi bir durum söz konusu değil. Sonsuza kadar orada kalıyor diye biliyorum. Bana da her ne kadar mantıklı gelmese de (işletim sistemleri sürekli değişiyor) işletim sistemi ve anahtarı makineye zimmetlenmiş oluyor.

Hangi marka bilgisayar kullanıyorsunuz bilmiyorum ama eski bios sistemini de kullanabilirsiniz. Bios ayarlarından legacy moda alıp eski bios'a geçiş yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı