Windows 8 format nasıl atılır?

Hocam sistemim biraz eskidi ve birazcık da olsa windows 8 kullanalım. kullanmam gereken bazı programlar olabilir tabi sistem eski ama yapacak bir şey yok olmazsa geri dönerim . Windows 7'yi de ben yüklemiştim zaten
Neden? Windows 8.0/8.1, Windows 7' den daha performanslı.

Sisteminiz nedir?

Windows 8.1 Single Language x86 veya Windows 8.1 Embedded Industry Pro kullanın.
Dediğim gibi bunları kurabilirsiniz, hafif olur. 8.1 Single Language kuracakasanız:

pc.PNG

NVIDIA GeForce 7500S mi ne ekran kartım da. Kaldırmaz falan demeyin. Pek 7 de kaldırmaz diyorlardı, az da olsa kasar ara sıra ama çalışıyor şu an düzgün. :D

Hocam sistemim biraz eskidi ve birazcık da olsa Windows 8 kullanalım. Kullanmam gereken bazı programlar olabilir tabii sistem eski ama yapacak bir şey yok olmazsa geri dönerim. Windows 7'yi de ben yüklemiştim zaten.

Hocam Windows bazı durumlarda gerekli olabiliyor. Çoğu programı sorunsuz açıyor çünkü. Benim size önerim sisteminiz çok düşük. Win 8.1 kurun (desteği bitmediği için) ya da Win 7 de kalın ama disk yönetiminizden diskinizi 2'ye bölün. Diğer böldüğünüz diske de GNU/Linux dağıtımlarından birini kurarsınız. Bende Linux Mint %0-1 arası işlemci 500 MB RAM kullanıyordu(işlemci kullanımı sizde de %0-1 olmaz tabii ama anladınız siz).

Eğer Linux Mint de yapamadığınız bir şey olursa Windows'dan yaparsınız. İnternette gezme gibi işlerinizide Linux Mint de rahat rahat yaparsınız.

(Öneri olarak Linux Mint dedim ben kendim kurduğumdan en iyi onu biliyorum).

Öncelikle sistem gereksinimlerini karşıladığından emin olun;
  • 1GHz (gigahertz) Processor or faster...
  • 1GB (Gigabyte) RAM (32-Bit) or 2 GB RAM (64-Bit).
  • 16 GB available hard disk space (32-Bit) or 20GB (64-Bit).
  • DirectX 9 Graphics device with wddm 1.0 or higher driver.
  • A screen resolution of at least 1024x768 pixels.
Sonra ISO dosyasını indirin Windows 8.1'i İndir
Sonra bu programı Rufus
İlk önce en az 8 GB'lık flash belleğinizi PC'nize takın sonra Rufus programını açın.

Eki Görüntüle 951729

Disk dosyasını seçin.

Eki Görüntüle 951734

Disk bölüm düzenini MBR hedef sistemi BIOS yapın.

Alttan başlat yapın bittikten sonra bilgisayarı yeniden başlatın. BIOS, Boot menüden flash belleğinizi seçin ve yükseltme işlemini başlatın.(sorun çıkarabilir temiz format iyi olur)

Hocam ama XP kurulu bir sistemde Win 8.1'in çok düzgün çalışmayacağını belirtelim.

Ekleme: Kızacaksınız ama o sisteme Windows değil GNU/LİNUX dağıtımlarından biri olur bence.

Senin adını buldum. "Canooo" :) Ayarlamaları ve benzeri özellikleri açıyorum programları da kuruyorum yavaş yavaş. Emin olun arkadaşlar Windows 7'den daha iyi. çok gereksiz dosyalar ve programlar vardı. bütün dosyaları sildim sanırım :) Windows XP kullanırken de Windows 7 yükleme kaldırmaz demişlerdi, yükledim daha iyi performans verdi.

Dosya Ekleri

• ww.PNG
    ww.PNG
    1,2 MB · Görüntüleme: 29
Senin adını buldum. "canooo" :) ayarlamaları ve benzeri özellikleri açıyorum programları da kuruyorum yavaş yavaş. Emin olun arkadaşlar Windows 7'den daha iyi. Çok gereksiz dosyalar ve programlar vardı. Bütün dosyaları sildim sanırım :) Windows XP kullanırken de Windows 7 yükleme kaldırmaz demişlerdi, yükledim daha iyi performans verdi.

Hocam flashımda şu anda Win 8.1 ISO dosyası var. Format atacağım bende bazı sistemlerde Win 7'den daha çok performans verdiği doğrudur. O sanırım uyumluluk ile alakalı (bende de öyle oluyor).

Hayırlı olsun.

Hocam flashımda şu anda Win 8.1 ISO dosyası var. Format atacağım bende bazı sistemlerde Win 7'den daha çok performans verdiği doğrudur. O sanırım uyumluluk ile alakalı (bende de öyle oluyor).

Hayırlı olsun.

Aynen uyumluluk ile alakalı düşünüyorum bende. Sağ olun çok teşekkür ederim yardımınız için. Bir iki saate eve geçince de lisanslarım herhalde yapabilirsem ürün anahtarı falan :)

Hayırlı olsun.

Temasını falan beğendim. Her şey güzel ve çalışıyor sistem ama bir iki sorunum var. CS 1.6, Minecraft ve GTA SA'daki eski FPS hızını vermiyor. Geri mi dönsem acaba? Onun haricinde teması ve diğer özellikleri aşırı beğendim.

Geri
Yukarı