Windows 8 Güvenli Mod Nasıl Açılır

Furkan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya / Antalya
Daha fazla  
Windows 8 güvenli Mod Bilgisayarımıza virüs girmiş olabilir virüs yada zararlı yazılımları temizlemek amacıyla güvenli mod da açmamız gerekebilir.Windows 8 den önceki işletim sistemleride bilgisayar açılırken F8 e bastığınızda güvenli mod seçeneği gelecektir.

Windows 8 de işler biraz değişiyor.bu işlemi yapabilmek için SHIFT tuşuna basılı tutarak Ayarlar/Güç/Yeniden başlatı seçiyoruz.Bu arada elinizi SHIFT tuşundan çekmeyin mavi bi ekran gelecek burada sırasıyla

F1-F9 arası isteğiinize göre seçenek sunuyor

4 tuşuyla Güvenli Mod’u,
5 tuşuyla Ağ desteği ile Güvenli Mod’u,
6 tuşuyla ilse Komut İstemi ile Güvenli Mod’u başlatıyoruz işlemi bitiyoruz.

F4 tuşuna basarak güvenli moda geçmiş oluyoruz

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 güvenli Mod

Bilgisayarımıza virüs girmiş olabilir virüs yada zararlı yazılımları temizlemek amacıyla güvenli mod da açmamız gerekebilir.Windows 8 den önceki işletim sistemleride bilgisayar açılırken F8 e bastığınızda güvenli mod seçeneği gelecektir.

Windows 8 de işler biraz değişiyor.bu işlemi yapabilmek için SHIFT tuşuna basılı tutarak Ayarlar/Güç/Yeniden başlatı seçiyoruz.Bu arada elinizi SHIFT tuşundan çekmeyin mavi bi ekran gelecek burada sırasıyla

F1-F9 arası isteğiinize göre seçenek sunuyor

4 tuşuyla Güvenli Mod’u,
5 tuşuyla Ağ desteği ile Güvenli Mod’u,
6 tuşuyla ilse Komut İstemi ile Güvenli Mod’u başlatıyoruz işlemi bitiyoruz.

F4 tuşuna basarak güvenli moda geçmiş oluyoruz

Hiç değişmiyor ben f8 ile bayadır kullanıyorum. Ve şu yöntem ile f8'e çevirilebilir.
1-)Yönetici olarak komut penceresi açın.
2-)bcdedit /set {default} bootmenupolicy legacy bu komutu girin ve ardından enter'a basın.
3-)Bilgisayar artık f8 ile güvenli mod menüsüne geçebilecek.

Buyrun bu da videsou:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Buyrun bu da videsou:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Abi ben komut ile W7 ile aynı menüyü geri getirmeyi anlattım zaten. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı