Windows 8 kilitlenme ve internet sorunu

Seyit Öktem

Kilopat
Makaleler
5
Yer
Sarıyer, İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;

Technopat sitemizden Windows 8 64 Bit Türkçe indirdim ve kurdum. Fakat şöyle bir sorunlar zinciri var. Windows kilitleniyor, ilk kurduğumdan sonraki açılış kapanış süreleri artık çok uzamış durumda ve bunun yanında internetimde sorun olmamakla birlikte Windows 8 kullanan masaüstü bilgisayarım ünlem işareti çıkartıp internete girmiyor. Evde 1 laptop, 1 netbook ve 1 masaüstü bilgisayarım var. Bunlardan sadece Windows 7 kurulu laptopta sorunsuzca internet varken ve hiçbir zaman kopmadı yada ünlem vermedi, diğer 2 bilgisayar Windows 8 kurulu ve internet sorunu ile karşılaşıyorum. Masaüstü bilgisayarımda yukarıda saydığım sorunlar var. Tekrar Windows 7 düşünüyorum sizce ne yapmalıyım?

Sistemim şöyle;

• İşlemci: İntel Core2 Quad Q8300 2.5 GHz 45NM Yorkfield Socket 775 (overclock yapmadım)
  • Ram: 8 GB Kingston DDR2 800MHz (PC2-6400 / Dual Channel) (overclock yapmadım)
  • Harddisk: Seagate 7200 RPM 1 TB (yedek disk) / Western Digital 5400 RPM 160 GB (yedek disk)
  • SSD: Corsair Neutron GTX 120 GB (Windows 8 64 Bit bu diske kuruludur)
  • Ekran Kartı: Asus GTX560 directCU II Top 1GB 256 Bit GDDR5 (fabrika çıkışı 925 MHz overclocked / overclock yapmadım)
  • Anakart: Gigabyte P43-ES3G (Chipset: Intel / Southbridge: Intel) PCIexp-2.0 x16 / 775LGA Socket / Sata 3Gb-s / Çift Kanal DDR2 1200+ bellek desteği / 1600 MHz FSB Overclock desteği)
  • DVD-RW: LG Super Multi
  • Kasa Tipi: ATX
  • Power Supply: Xilence 80 Plus Bronze XP750 / 750W Modular

NOT: Sata AHCI mod enabled.

Cpu-z' de revizyon 0 görünüyor. Ağ kartı donanım kimliği ise şöyle;

Kod:
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458&REV_02
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_E0001458
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_020000
PCI\VEN_10EC&DEV_8168&CC_0200

Teşekkür ederim Burak Bey sanırım bu internet kartı için yazılım hemen indiriyorum. Peki kilitlenme ve açılış kapanış süresinin uzaması hakkında ne yapılabilir? Masaüstümde sadece F1 2012 yüklü. Sadece 1 oyun yüklenmesi yada 3-5 program yüklenmesi bu süreyi aşırı derecede uzatır mı?

Sistem boştayken takılıyor yada bilgisayarımdan c:\program files gibi, belgelerim gibi dolaştığımda takılıyor. Tam nerede takıldığını kestiremediğim için video çekmem zor oluyor. Birde sistemi kurarken AHCI moddayken mi kurayım yoksa AHCI modu açmadan mı kurayım? Belki AHCI mod ile alakalı bir durum oluyordur, hani standart AHCI driver kullanmasından dolayı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı