Windows 8 Klavyeyi Türkçe Yapma

• Konuyu başlatan OnurB
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 30B

OnurB

Kilopat
Yer
A, A
Arkadaslar ben Windows 8'i indirdim ancak tuslar karisik.

Ne yapacam bilemedim. Bunu yazmak bile zor. Tuslar nasil duzeltirilir? Mesala Shift+2 tusuna basinca @ cikiyor. Daha neler neler....

Yükleme sırasında klavye seçeneği yoktu, ben de aynı sorunu yaşadım. Alt + Shift'e basarsan klavye dili değişmesi lazım. Olmazsa Başlat menüsünde en alttaki mini minnacık simgeye tıkla. Oradan ayarlara gir ve klavye dilini Türkçe Q yap.

Yükleme sırasında klavye seçeneği yoktu, ben de aynı sorunu yaşadım. Alt + Shift'e basarsan klavye dili değişmesi lazım. Olmazsa Başlat menüsünde en alttaki mini minnacık simgeye tıkla. Oradan ayarlara gir ve klavye dilini Türkçe Q yap.

Baslat sekmesi yok bende foto alayim isterseniz ana menuden nerede yapabilirim ingilizce bide zorluk cekiyorum..

Saat ve tarihin hemen sağına bir kere tıkla, sonra bu resim açılacak.

35puq.png

35pxj.png

Usta orda Settings'e tıkla, Control Panel'e gir. Sağ tarafta "Clock, language and religion" seçeneği var. Onun alt başlıklarında "Add a language" yazana tıkla :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 13 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı