Windows 8 Klavyeyi Türkçe Yapma

OnurB

Hectopat
Yer
A, A
Arkadaslar ben Windows 8'i indirdim ancak tuslar karisik.

Ne yapacam bilemedim. Bunu yazmak bile zor. Tuslar nasil duzeltirilir? Mesala Shift+2 tusuna basinca @ cikiyor. Daha neler neler....

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Yükleme sırasında klavye seçeneği yoktu, ben de aynı sorunu yaşadım. Alt + Shift'e basarsan klavye dili değişmesi lazım. Olmazsa Başlat menüsünde en alttaki mini minnacık simgeye tıkla. Oradan ayarlara gir ve klavye dilini Türkçe Q yap.

KS
OnurB

OnurB

Hectopat
Yer
A, A
Yükleme sırasında klavye seçeneği yoktu, ben de aynı sorunu yaşadım. Alt + Shift'e basarsan klavye dili değişmesi lazım. Olmazsa Başlat menüsünde en alttaki mini minnacık simgeye tıkla. Oradan ayarlara gir ve klavye dilini Türkçe Q yap.

Baslat sekmesi yok bende foto alayim isterseniz ana menuden nerede yapabilirim ingilizce bide zorluk cekiyorum..

KS
OnurB

OnurB

Hectopat
Yer
A, A
Ana menuden kastim o zaten sorun ordan nasil yapacagim? O kadarda bilgisiz degilim ;)

Burak EFE

Kilopat
Yer
İstanbul
Usta orda Settings'e tıkla, Control Panel'e gir. Sağ tarafta "Clock, language and religion" seçeneği var. Onun alt başlıklarında "Add a language" yazana tıkla :)

Son düzenleyen: Moderatör:
KS
OnurB

OnurB

Hectopat
Yer
A, A
Ana menuden kastim o zaten sorun ordan nasil yapacagim o kadarda bilgisiz degilim ;)

Tamamdır "Control Panel" den sorunu çözdüm. Oradan türkçe Q yu seçtim tekrar tekrar teşekkürler size sağolun yardımlarınız için...

Son düzenleyen: Moderatör:
Yukarı