Windows 8 Kurulum Diski Boot Etmiyor

Rivemaker

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Mühendis
Merhaba. Arkadaşlar bilgisayarıma Dual Boot Mac OS X Yosemite ve Windows 8.1 kurmak üzere iki gün önce çalışmaya başladım. Dün itibari ile Windows'un bootunu sildiğimi fark ettim (unibeast sayesinde). Sonradan Windows kurmak üzere CD sürücüsünden boot etmeyi denedim ancak tüm boot ayarlarını deneyip sıfırlamama rağmen olmadı. Daha sonra SSD diskimden dolayı olacağını düşünerek çıkarıp başka bilgisayarda mini partition tool yardımıyla NTFS olarak formatladım. Bilgisayarıma taktığımda bilgisayarım yine CD sürücüsünü tanımamakta ısrar ediyor. Siyah ekranda '_' imleç halinde yanıp sönüyor.

Ne yapmalıyım? Yardım eder misiniz?

Birden fazla DvD için denedim. Ubuntu, Pardus dahil yine de olmadı maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uefi desteğim yok. Dediğiniz şekilde bellekten dolaylı olacağını düşündüğüm için DVD'lerle yaptım. Daha önce kullandığım dvdler dahil boot ekranını göremiyorum. Anakartın boot için hafıza alanı var ise (bu konuda bilgim olmadığı için varsayıyorum) bunu sıfırlama gibi bir yola gidebilir miyim?

Sorunumun CD sürücüsünden kaynaklı olduğunu fark ettim. CD sürücüm okumada sıkıntı çıkarıyor. BIOS'ta sorunsuz görünmesine rağmen okumada sıkıntı çıkarıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı