Windows 8 Kurulumu Sırasında Hata - Windows can't be installed on this drive

alperenuzun

Hectopat
Merhabalar . Bilgisayarım açılırken siyah ekranda takılıyordu işletim sistemi çökmüş internetten bakmıştım . Şimdi Win8 kuruyorum flasha yazdım iso dosyasını hdd bölme yerinde hata alıyorum . New yerinden hddyi bölecegim istediğim miktarı yazıyorum aşağıda:

Windows can't be installed on this drive yazıyor . Tıklıyorum ve bu hatayla karşılaşıyorum ;

Kod:
 Windows cannot be installed to this disk . The disk may fail soon . İf other hard disks are available , install Windows to anather location .

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 8 Format Rehberi | Technopat rehbere uygun olarak yaptığınızdan emin olun. 7.dk dan sonra disk bölümlemesi üzerine detaylı bilgi verilmiştir.

Ayrıca hdd bölümleme işlemini Windows kurulumundan sonra da yapabilirsiniz. 3. parti yazılımlarla yapılabilmektedir.

Yorumunuz için teşekkürler. O videoyu izlemiştim zaten ben. Hdd bölmeden geç dediğimde de olmuyor malesef hocam yine hata veriyor.

Ne hatası veriyor bu sefer ?
BIOS AHCI , IDE ayarlarında hangisi aktif ?

Biraz kurcaladım şimdi yeni disk oluştur deyince we couldn't create a new partition diyor.
Bios ile ilgili dediğiniz ayar yerini bulamadım malesef.
Buldum şimdi AHCI idi IDE yaptım tekrar deneyeceğim.
Bir şey fark etmedi yine olmadı.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı