Windows 8 laptopta format sonrası FPS düşüşü

Elijahh

Femtopat
Daha fazla  
Merhabalar. Laptopa format atmadan önce League of Legends oyununda 200 civarı FPS alıyordum, formatladıktan sonra 30-50 civarı FPS almaya başladım. Başka oyunlar da böyle oluyor. Bunun çözümü nedir?

-Windows 8.1
-8 GB RAM.
i7-4702MQ CPU 2.20 GHz.
Intel HD Graphics 4600 - NVIDIA GeForce 760M.

DirectX 9.0c kütüphanesini kurdunuz mu?

Merhabalar. Laptopa format atmadan önce League of Legends oyununda 200 civarı FPS alıyordum, formatladıktan sonra 30-50 civarı FPS almaya başladım. Başka oyunlar da böyle oluyor. Bunun çözümü nedir?

-Windows 8.1
-8 GB RAM.
i7-4702MQ CPU 2.20 GHz.

Oyun ayarlarından olabilir mi?

-Windows 8.1
-8 GB RAM.
i7-4702MQ CPU 2.20 GHz.

Driver kurdunuz mu? Oyunlar 760M le mi açılıyor yoksa intellemi ona bakın

-Windows 8.1
-8 GB RAM.
i7-4702MQ CPU 2.20 GHz.
Öncelikle tüm driverleri sorunsuz kurduysanız Microsoft visual 2005ten 2013e kadar olan sürümleri 32 bit 64 bit ayırt etmeksizin kurun. Ayrıca bilgisayarı performans modunda prize takılı olarak kullandığınızdan ve harici grafik belleğin seçili olduğundan emin olun.

NVIDIA ekran kartı ile oyunu açtığınızı varsayıyorum, NVIDIA denetim masası ayarlarınız değişmiş olabilir, oyunlar düşük performans ile UHD graphics ile açılıyor olabilir. Bunları kontrol edin. BIOS'tan XMP ayarı açık mı kontrol edin.

Driver kurdunuz mu? Oyunlar 760M le mi açılıyor yoksa intellemi ona bakın
oyunların 760 ile açılması için ayarı kendim yapıyorum yinede aynı oluyor
alpemix yada teamwiever kullanan birisi bana yardımcı olabilir mi o kadar çok iyi anlamıyorum ben
Oyun ayarlarından olabilir mi?
hayır aynı ayarlarda kullanıyorum hiç değiştirmedim
DirectX 9.0c kütüphanesini kurdunuz mu?

directx 11 var kurulu olarak

Son düzenleme:
oyunların 760 ile açılması için ayarı kendim yapıyorum yinede aynı oluyor
alpemix yada teamwiever kullanan birisi bana yardımcı olabilir mi o kadar çok iyi anlamıyorum ben

hayır aynı ayarlarda kullanıyorum hiç değiştirmedim

directx 11 var kurulu olarak
DirectX 11 Windows 8.1 ve 10 kendi sistem dosyalarının içinde zaten var ancak bazı oyunlar düzgün çalışmak için "Legacy DirectX"e ihtiyaç duyuyor, o yüzden sormuştum.

Yeni konular

Geri
Yukarı