Windows 8 Microsoft Yazılımı Lisans Koşullarını Bulamıyor Hatası

djmuff15

Kilopat
Yer
Adana
Daha fazla  
Meslek
Radiation Shooter
"Microsoft Yazılımı Lisans Koşullarını Bulamıyor"

Hatası alıyorum. Arkadaşımın Laptopu Asus İ5 İşlemci 6 Gb Ram. Win 7 yüklü. Win 8 atmaya çalıştım olmadı. Anakart mı desteklemiyor acaba. Başka sitelerde kurulum medyasını değiştirdim öyle çözdüm diyenler var fakat nasıl değişir bilemiyorum. Linkteki arkadaş çözmüş fakat ben tekrar tekrar denedim tüm sürümlerda aynı şey geliyor ( Pro, Enterprise vb.). Yardım eder misiniz rica etsem ?​

https://www.technopat.net/sosyal/konu/windows-8-1-rtm-türkçe-İndirme-bağlantıları.28515/ Buradan 8.1 sürümünü indirip boot ederek temiz kurulum gerçekleştirin. Kullandığınız imageda sorun var.

İmagei bir gün öncesinden kullandım her zaman kullandığım cd hiçbir sorunu yok.

Windows 8.1 CD'ye sığmaz. Konuda anlatıldığı gibi belirtilen dosyayı indirip USB ile boot ederek kurulum yapın.

Kardeşim bunu denicem indiriyorum şimdi ben senin ne demek istediğini anladım ama sen anlamadın :) Ben Windows 8.0 kurmak istiyorum ve Dvdye sığıyor zaten cd derken lafın gelişi söylemiştim :) Win 8.1 hiç denemedim onun için 8.0 kuruyordum genelde. Ben bunu kurarım sorun yok fakat bu olayı ben anlamadım yani benim pcde sorun yok başka laptoplarda sorun yok neden bu arakadaşta sorun çıktı dvdim sorunsuz ?

Onu ben söyleyeyim. Bazı anakartlar eski ve ya yeni hiç fark etmez, emeğe saygı duyup korsan Windows'u kabul etmeyip hata veriyor.:D (Olur olmaz yerlerden indirilen windows'lardan bahsediyorum)
Kesinlikle bizzat denedim. Bazen komşularımın PC'lerine hatır gönül niyetine format atarım. Aynı DVD'yi bazı anakartlar kabul etmeyip hata veriyor.
@THE_MILLER'in verdiği linkteki Format'ı indirip kurun, o hata vermeyecektir.

Onu ben söyleyeyim. Bazı anakartlar eski ve ya yeni hiç fark etmez, emeğe saygı duyup korsan Windows'u kabul etmeyip hata veriyor.:D (Olur olmaz yerlerden indirilen windows'lardan bahsediyorum)
Kesinlikle bizzat denedim. Bazen komşularımın PC'lerine hatır gönül niyetine format atarım. Aynı DVD'yi bazı anakartlar kabul etmeyip hata veriyor.
@THE_MILLER'in verdiği linkteki Format'ı indirip kurun, o hata vermeyecektir.
Bana bunlarla gelin ya :D Biz de komşulara az atmıyoruz içim rahatladı o zaman eğer anakarttansa çünkü çözemedim çok merak ediyordum. Teşekkür ettim hiç uğraşmıyorum o zaman 8.1 indi usbye bootlayıp aticam.

Yine olmadi! 2 cesit yazma yontemi var mbi gpi mi ne ikisini de denedim mbi ile yazinca gpi olmasi gerekiyor diyor degistirip gpi ile yazdigimda da yine ayni hata koduyla mbi ile yazilmasi gerek yaziyor. Bootdan da Uefiyi seciyorum. Ne yapmam lazim ?

Bana bunlarla gelin ya :D Biz de komşulara az atmıyoruz içim rahatladı o zaman eğer anakarttansa çünkü çözemedim çok merak ediyordum. Teşekkür ettim hiç uğraşmıyorum o zaman 8.1 indi usbye bootlayıp aticam.

Windows 8.1 CD'ye sığmaz. Konuda anlatıldığı gibi belirtilen dosyayı indirip USB ile boot ederek kurulum yapın.

Yine olmadi! "Windows bu diske yüklenemez. Seçilen diskte MBR bölüm tablosu var. EFI sistemlerde, Windows yanlızca GPT disklere yüklenebilir." Hatasi geliyor. GPT olarak flasha boot ettiğimde de bu sefer tam tersi olarak GPT bölüm tablosu var MBR disklere yüklenebilir hatası geliyor. Ne yapmalıyım ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı