Windows 8: Minecraft Kasma Sorunu

%100 Tecrübe ile kanıtlı eğer harici bir ekran kartı yoksa işlemci ram ne kadar iyi olursa olsun hiç bir şekilde kar etmez. Bazı forumlarda "16 gb ramli pc minecraftta kasıyor" diye başlıklar bile gördüm. 60 fps oynadığım bilgisayarın işlemcisi intel duo i2 t2500 falandı yani.
Ben burada onboard kart ile oynayın tarzı bir ifade kullanmadım efendim, ekran kartı kalsın.

Efendim ama sizde CPU ve ram önemli diyorsunuz. Gözlemlerime göre CPU ve ram minecraft gibi bir oyun için tamamen önemsiz. Bence minecraftın yapımcıları oyunu kodlarken ekran kartı zorunluluğu gibi saçma sapan bir şey yapmış olabilirler. Belkide ticari bir strateji yapmış olabilirler.

Efendim ama sizde CPU ve ram önemli diyorsunuz. Gözlemlerime göre CPU ve ram minecraft gibi bir oyun için tamamen önemsiz. Bence minecraftın yapımcıları oyunu kodlarken ekran kartı zorunluluğu gibi saçma sapan bir şey yapmış olabilirler. Belkide ticari bir strateji yapmış olabilirler.
Benim oradaki kastım "ekran kartın yeterli güçteyse ram ve cpu ya odaklan"'dı. Ekran kartı yok ise onu da alsın canım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı