Windows 8: Minecraft Kasma Sorunu

010199

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim kardeşimde Sony Vaio SVE-1513G1EW laptop var.
İ3 işlemcili, intel hd graphics 4000 ekran kartı var ayrıca 4 GB ram var.
Windows 8 ilk çıktığı zamanda alınmıştı. Gelelim probleme, sorun şu ki Minecraft'ı açtığımızda kasma meydana geliyor. Bir arkadaşım sorunun onun Windows 8'inde de olduğunu ve bir şey yaptıktan sonra düzeldiğini söylemişti. Ben de bu yüzden merak ediyorum. Bu hatayı nasıl düzeltebilirim? Ekran kartı mı yetersiz dersiniz? Ben Battlefield veya Crysis demiyorum. Minecraft diyorum. Minecraft'ta da kasması (öyle böyle değil resmen berbat kasıyor.) açıkcası çok garibime gitti.
Not: Kardeşim kız olduğu için bilgisayarı gayet temiz kullanıyor.

Kardeşim benim görüşümde titan z bile kullansan minecraft kasar adamlar öyle bir oyun yapmışlar tabi bu işin esprisi. Oyun ayarlarını biraz düşürebilirsiniz.

Minecraft java kullandığı için tamamen rama bağlı bi oyun benim 16 gb ddr3 ram olmasına rağmen bazen kasıyor ve sorunu birazda düzeltmek için yol şu şekilde ;

Javayı güncelle 32/64 bit ikisinide kur.
Oyunun ayarlarından görüş mesafesini normale indir.
Performansı : Dengeli den Hızlı ya getir.
Düzelmediyse bulutları kapat.
Gene düzelmediyse Forge kurup OptiLeaves modunu kur ve grafik ayarlarını detaylı şekilde düzenle .

Gene düzelmez ise Team Wiever ile elimden geleni yapabilirim.

İyi forumlar , oyunlar .

Minecraf denilen olmaz olası oyunda, ister windows 10 kullan, ister mac os x kullan istersen de linux kullan. Eğer bilgisayarında harici ekran kartı yoksa, işlemcin i7 bile olsa ve 16 gb ramin de olsa kasar. Pc üzerinde minecraftı sorunsuz kasmadan oynamak istiyorsan, tarih öncesinden kalma bile olsa amd veya nvidia harici ekran kartı olması şart. Örnek; benim 2005 yılından kalma ddr2 li 4gb ramli ve amd hd6500 harici ekran kartı olan toshiba a300 bilgisayarım 60 fps de oyunu açarken, yep yeni aldığım lenovo b50-30 ddr3l 1600 mhz 2gb ramli, sata3 destekli intel celeronlu bilgisayarım max. 17 fps açabiliyor. Ram ile herhangi bir alakası yok.

İşlemcin nedir? Minecraft java tabanlı bir oyun ve java cpu katilidir. Minecraft oynarken ve ekran kartına değil, biraz cpu ya önem vermen gerek. Ayrıca 2gb ram ile java tabanlı bşr oyunu 60fps de rüyanızda bile oynayamazsınız belki. Minecraft açık dünyalı bir oyun, sürekli render yapar. Render da cpu ve ramlere yüklenir. 1600mhz ram ve 4 çekirdekli orta hızlı yada 2 çekirdekli yüksek hızlı bir cpu ya ihtiyacın var. (en az)

İşlemcin nedir? Minecraft java tabanlı bir oyun ve java cpu katilidir. Minecraft oynarken ve ekran kartına değil, biraz cpu ya önem vermen gerek. Ayrıca 2gb ram ile java tabanlı bşr oyunu 60fps de rüyanızda bile oynayamazsınız belki. Minecraft açık dünyalı bir oyun, sürekli render yapar. Render da cpu ve ramlere yüklenir. 1600mhz ram ve 4 çekirdekli orta hızlı yada 2 çekirdekli yüksek hızlı bir cpu ya ihtiyacın var. (en az)

%100 Tecrübe ile kanıtlı eğer harici bir ekran kartı yoksa işlemci ram ne kadar iyi olursa olsun hiç bir şekilde kar etmez. Bazı forumlarda "16 gb ramli pc minecraftta kasıyor" diye başlıklar bile gördüm. 60 fps oynadığım bilgisayarın işlemcisi intel duo i2 t2500 falandı yani.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı