Windows 8 OEM Key Bulma

FlyingMadman

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar,
Dell 15R 5521 model bir laptopum var ve aldığım zaman Windows 8 Single Language x64 Türkçe kurulu gelmişti. Harddiskim ile ilgili yaşadığım bir sıkıntı yüzünden UEFI boot yapamadım bu yüzden legacy ile yapmam gerekti bunu yapmadan önce de bütün harddiski biçimlendirdim. ( bütün partitionları ile beraber ) Sonra da legacy ile korsan 8.1 kurdum şimdi UEFI ile tekrar formatlıyıp orijinal Windows'a dönmek istiyorum ama 4 farklı yöntem denedim hiçbiri BIOS'uma kayıtlı bir key bulamadı. Windows 8 Single Language x64 kurulumunu gerçekleştirdim ama otomatik aktivasyon gerçekleştirmedi ve yine BIOS'a kayıtlı bir anahtar bulmuyor. Dell servisini aradığımda Single Language x64 kurunca otomatik olarak aktif edileceğini söylemişti. Bu konuda yardımcı olacak biri var mı orijinale nasıl dönebilirim acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Alialan Yasak mı bilmiyorum yasaksa kusura bakmayın MEGA buradan ulaşabilirsin.
@THE_MILLER Anahtar BIOS'da bulunamadı yazıyor Pazartesi günü Dell'i arayıp sorarım.

Sanırım benim bu anahtarı silmiş olma ihtimalim yok ve laptobun garantisi bitti sıkıntı çıkarırlar mı acaba?

@FlyingMadman cmd komut işlemine slmgr.vbs /dlv yapıştır bir bak hangi sürüm kurulmuş core single language mi single language mi bu konuyu bir incele Eski Windows 8 key nerede
Core Single'mış dostum ama sana attığım link bu indirdiğim değil bunda not düşmüştü core değildir diye. Verdiğin konuyu daha önce inceledim bende MSDM sekmesi bulunmuyor.

Core Single'mış dostum ama sana attığım link bu indirdiğim değil bunda not düşmüştü core değildir diye. Verdiğin konuyu daha önce inceledim bende MSDM sekmesi bulunmuyor.
Format attıktan sonra windows update güncellemelerini yaptınız mı içerisinde bir güncelleme windows'u tekrar etkinleştirme istiyor lisans anahtarını girsenizde kabul etmiyor bunun dışında diğer programlarını denediyseniz bios anahtarı unutmuştur

Format attıktan sonra windows update güncellemelerini yaptınız mı içerisinde bir güncelleme windows'u tekrar etkinleştirme istiyor lisans anahtarını girsenizde kabul etmiyor bunun dışında diğer programlarını denediyseniz bios anahtarı unutmuştur
Bundan başka program denedim ama ilk denediğim program buydu o zamanda bulmamıştı format attıktan sonra windows update açtığımda windows 10 güncellemesi çıkıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı