Windows 8.1 OEM Key Nedir?

Mystical36

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bununla ilgili birçok konu açılmış ancak hiçbiri doğru düzgün cevap vermemiş o yüzden tekrar açmak zorunda kaldım.
G2a'dan Windows 8.1 OEM sürümü alacağım. Bunun bana ne gibi eksileri olur? Bilgisayarımın hangi parçalarını değiştirirsem bu kod bana sorun yaratır?Windows 10'a geçişte bir sorun yaratır mı?

OEM key sadece tek bir PC'de kullanılabilir. Başka bir PC'ye taşıyamazsınız. Windows 10'a geçişte sorun olmaz. Bende de OEM 8.1 var ve sorun olmadı.

Geçiş yaptıktan sonra donanıma göre lisanslama yapılıyor. Daha sonra temiz kurulum yapınca otomatik olarak cihazı tanıyor ve lisans aktif oluyor. Sorun olmaz.

Benim bildiğim kadarıyla OEM keyler anakarta gömülü oluyor. Kendimde OEM key kullanıyorum anakart hariç neredeyse bütün parçalarım zaman içinde değişti. Hala format attığım zaman otomatik bir şekilde (key girmeden) Windows10 64bit aktif oluyor.

Bende şimdi anakartımı, işlemcimi ve ramlerimi satıp DDR4 sistem kuracam. Anakartımı alan kişide Windows10 64bit kurarak kullanmaya devam edebilir, değil mi?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı