Çözüldü Windows 8 programlar geç açılıyor ya da açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

BugsBunny

Hectopat
İşletim sistemi olarak Windows 8 yüklü ve masaüstündeki bazı simgelere tıkladığım zaman (steam, origin) gibi ya geç açılıyor ya da hiç açılmıyor. Sizce sorun nerede olabilir? Eğer virüs varsa ne gibi virüs programı önerirsiniz bu sorundan kurtulmak için?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam , Origin diyor yahu :D Bunun kaynağını aslında Görev Yöneticisi fotoğrafından daha iyi anlarız. Ama arkada çalışan ağır ibr antivirüs varsa ondanda olabilir.

İşletim sistemi gayet güzel. Ben de düşünmüyorum işletim sisteminden. İşlemci sıcaklığından olabilir mi? BIOS'tan işlemci sıcaklığına baktığım zaman 70 dereceydi. Sonra dün işlemciye termal macun sürdüm 30 dereceye düştü. Simdi de sorun Windows HDD’yi görmemesi. HDD’nin güç bağlantıları takılı, BIOS HDD’yi görüyor ama Windows görmüyor. Disk yönetimine bakıyorum orda da yok. Daha bilgisayarı toplayalı 1 yıl olmadı.

Nasıl bir anti virüs programı önerirsin? Kaspersky iyi midir sence?

- - - Güncellendi - - -

Peki bir şey soracağım bozuk dosyaları nasıl onarabilirim sizce?

Satın almayacaksan Free bir AV kurman daha mantılıdır. Avira Free deneyebilirsin.

Komut istemini (cmd) yönetici olarak çalıştırıp sfc /scannow yazıp enterlarsan temel Windows onarımını gerçekleştirir. Fakat tekrardan belirteyim Windows 8.1 e geçmenle bu sorunların çözüleceğini düşünmekteyim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı