Windows 8 Single Language Sürümü

3wO4J4e.jpg

Hocam linke benimde ihtiyacım var ama tıklanmıyor, jpeg olarak gözüküyor. Bende mi bir sorun var acaba ?

Resimdeki yazıları aynen arattım bunlar windows 8.1 olarak çıkıyor, 8 değil. Windows 8 keyi ile Windows 8.1 kullanılabilir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam linke benimde ihtiyacım var ama tıklanmıyor jpeg olarak gözüküyor bendemi bir sorun var acaba?

resimdeki yazıları aynen arattım bunlar windows 8.1 olarak çkkıyor 8 değil windows 8 keyi ile windows 8.1 kullanılabilirmi

Windows 8.1 sürümü, Windows 8'in güncellemesi olduğu için evet key'ini kullanabilirsin. Aynı sürüm olduğu sürece Windows 8 Single Language, Windows 8.1 Single Language'a güncellenebilir şeklinde. Benim gibi gidipte Single Language'dan Windows 8.1 Pro'ya formatlamamak lazım :D

Bende şimdi Windows 8.1 Single Language indirmeye çalışıyorum, umarım BIOS key işini halleder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam linke benimde ihtiyacım var ama tıklanmıyor, jpeg olarak gözüküyor. Bende mi bir sorun var acaba ?

Resimdeki yazıları aynen arattım bunlar windows 8.1 olarak çıkıyor, 8 değil. Windows 8 keyi ile Windows 8.1 kullanılabilir mi ?

Yasal lisansın varsa Windows 8.1 için geçerlidir. En güncel sürümünü 8.1'i indiriniz.

Sürümü nasıl bulabileceğinizi konuda defalarca bahsettik.

THE_MILLER arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum, konuda bahsettiği şekilde Windows 8.1 Single Language edindim ve sorunsuz bir şekilde kurulumumu yapıp keyimi aktifleştirdim :)

1x09eKX.jpg

- - - Güncellendi - - -

Sevincim uzun sürmedi, bu sabah eski notebook'ta olduğu gibi aynı tarzda "durduk yerde" çıkan mavi ekran hatasından aldım :(

Minidump dosyam burada;
https://app.box.com/s/m4tbbb2r5gbzqjbqcavw

Sorun cihazlarda değil kesinlikle, bende sorun ama çözemedim :)

- - - Güncellendi - - -

Ek bilgi olarak şunu da ekleyeyim, dün akşam Dell'in UEFI BIOS'undan kendine ait olan diagnostic testini çalıştırdım ve hiç bir sorun bulamadım. Bu mavi ekranı veren eski notebook'umda da donanımsal bir sıkıntı yoktu.

Merhaba,

Dell UEFI deyince aklima geliverdi, bios guncellemesi yaptinizmi hic ? Bende Dell 7720 kullanicisiyim eski bios surumlerinde UEFI ile bazi sikintilari vardi ama yeni surumlerde bu sorunu giderdiler. Dell`in sitesinden en son bios surumunu kontrol edin bir derim.

Merhaba,

Dell UEFI deyince aklima geliverdi, bios guncellemesi yaptinizmi hic ? Bende Dell 7720 kullanicisiyim eski bios surumlerinde UEFI ile bazi sikintilari vardi ama yeni surumlerde bu sorunu giderdiler. Dell`in sitesinden en son bios surumunu kontrol edin bir derim.

İlgin için teşekkür ederim, evet BIOS sürümünü Windows 8.1 driverları ile beraber indirdim ve güncelledim.
Şuana kadar yaptığım araştırmaya ve denemeye göre "Critical_Structure_Corruption" sorunun kaynağı Active Iso burner adlı programın kurulum esnasında yüklediği ve Windows 8.1 ile uyumsuz olan "stpd.sys" adlı driver.
Bilgisayara format attım ve Active Iso Burner hariç herşeyi geri yükledim. 10 dakikadır açık ve şimdiye kadar bir sıkıntı yok gözüküyor. Emin olduğumda konusunu da açıp paylaşacağım.

- - - Güncellendi - - -

Artık eminim ki sorunun kaynağı Active Iso Burner yazılımı. Aşağıda programın arayüzünü paylaşıyorum;

iso-burner.jpg

Windows 8.1'inizin herhangi bir sürümü "Critical_Structure_Corruption" mavi ekranı ile sebebsiz(!) yere reset atıyorsa, sorunun kaynağı Active Iso Burner yazılımıdır. Bu yazılımın yüklediği driver'ı kaldırmak için ingilizce bir döküman buldum fakat boş vaktim olduğu için sıfırdan format atmayı tercih ettim. Format atmak istemeyenler bu linkten faydalanabilir http://superuser.com/questions/653421/windows-8-1-rtm-bsod-with-fault-critical-structure-corruption .

- - - Güncellendi - - -

THE_MILLER arkadaşıma teşekkürlerimi sunuyorum, konuda bahsettiği şekilde Windows 8.1 Single Language edindim ve sorunsuz bir şekilde kurulumumu yapıp keyimi aktifleştirdim :)

1x09eKX.jpg

- - - Güncellendi - - -

Sevincim uzun sürmedi, bu sabah eski notebook'ta olduğu gibi aynı tarzda "durduk yerde" çıkan mavi ekran hatasından aldım :(

Minidump dosyam burada;
https://app.box.com/s/m4tbbb2r5gbzqjbqcavw

Sorun cihazlarda değil kesinlikle, bende sorun ama çözemedim :)

- - - Güncellendi - - -

Ek bilgi olarak şunu da ekleyeyim, dün akşam Dell'in UEFI BIOS'undan kendine ait olan diagnostic testini çalıştırdım ve hiç bir sorun bulamadım. Bu mavi ekranı veren eski notebook'umda da donanımsal bir sıkıntı yoktu.

Hocam ne kadar aradıysamda upload siteleri hariç link bulamadım. Bulduklarımdan da inmiyor kopuyor vs. yardımcı olursanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı