Windows 8 sınırlı bağlantı sorunu

la1end

Hectopat
Selam arkadaşlar. Bi arkadaşımın win 8 asus leptobu var. Wireless adaptör aldık ve bir dağıtıcıdan internet alıyoruz. Yalnız sürekli adaptör gidiyor, görmüyor. USB2den çekip tekrar takıyorum, bağlantı kopuyor yada çoğunluk sınırlı ya düşüyor. Bu sorunlar bi türlü bitmedi. Ben win8'den şüphelendim çünki 2 wifi adaptör var ikiside win7 destekli. Win8'de de çalışıyor o da sorunlu. Ben de kendi win7 leptobumda denedim hiçbi sorun yok. Ne sınırlı ne kopma. Bunun çözümü olarak win 7 kurmayı düşünüyorum. Başka çözümü olan var mı? Win 8 lerin genel sorunumu ağ sorunları?

Bir de win 7 kurmayı denedim cd ile, %16'da kalıyo. Her seferinde elimdeki sistem mi bozuk cd mi hatalı çekildi bilmiyorum ama secure boot diye bi önyükleme varmış, o izin vermiyomuş sanırım başka sistem kurmaya win 8 pclere.
Biostan kapatıyım dedim yalnız artık biosa da giremiyorum. Ayarlarını kurcalarken uefi bios felan bişeylere girdim pc reset attı. Artık pc nin açılışı değişti biosa da girmiyor. Açtıktan sonra asus yazısı değişti. O çıkıyor sonra win8 in mavi 4 adet pencere şimgesi çıkıyo. Önceden yoktu ve öyle açılıyor biosa da girmiyor yardımcı olursanız sevinirim...

USB driverleri Chipsettemi biostamı tam bilmiyorum ama onu güncellerse sorun olmayacağını düşünüyorum.

Windows 8 ile ne alakası var olayın? %16'da kurulumda takılmanın da Secure boot ile hiç alakası yok. USb 3.0 portuna takıyorsan sürücüleri güncellemen gerek.

Bir de CD'den kurulmaz Windows 7, DVD'den kurulmalıdır.

Windows 8 ile ne alakası var olayın? %16'da kurulumda takılmanın da Secure boot ile hiç alakası yok. USb 3.0 portuna takıyorsan sürücüleri güncellemen gerek.

Bir de CD'den kurulmaz Windows 7, DVD'den kurulmalıdır.

Ben CD diyorum siz DVD anlayın. Windows 8 pcye windows 7 kurmak için tüm diski silmek lazımmış sanırsam öyle şeyler anlatıyolar. Windows bu sürücüye yüklenemez GPT birim felan diyor. Win8 i silmeden win7 yi kurma yokmu acaba?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı