Windows 8 sistemde ekran gidip geliyor

Talha27

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, sorunum şöyle ki geçen hafta başladı bu sorun geçen haftadan beri bilgisayarım 3-5 saniyeliğine ekran simsiyah olup geri geliyor. Bazen bu süre daha da kısa oluyor. Bu sorun bilgisayar ilk açıldığında değil de uzun çalıştırdığımda oluyor. Sizce sorun nedir? Bazen ekran gidip de gelmeyecek sanıyorum. Bazen bayağı uzun sürüyor gelmesi.

Monitöre giden kablolara dönüştürücü taktın mı?

Merhaba arkadaşlar, sorunum şöyle ki geçen hafta başladı bu sorun geçen haftadan beri bilgisayarım 3-5 saniyeliğine ekran simsiyah olup geri geliyor. Bazen bu süre daha da kısa oluyor. Bu sorun bilgisayar ilk açıldığında değil de uzun çalıştırdığımda oluyor. Sizce sorun nedir? Bazen ekran gidip de gelmeyecek sanıyorum. Bazen bayağı uzun sürüyor gelmesi.
Monitörden kaynaklı olabilir. Üzerinde dönüştürücü falan var mı?
Benim eski monitörde yapardı uzun kullanımda bazen git gel uzun sürüyordu, bazen kısa. Bazen de takılıyordu sürekli git gel yapıp duruyordu. Sonradan fark ettim ısınınca yapıyormuş. Yenisini alana kadar kapatıp soğuta soğuta kullanmıştım. Evde TV veya başka monitör var ise bir ara orada dene aynı sorunu yapacak mı? Yapmazsa sorun monitörde, yine yaparsa çözümü ekran kartında aramak lazım oradan kaynaklı donanımsal veya yazılımsal bir sorun olabilir.

Bende böyle bir şey yaşamıştım VGA kablosunda sıkıntı vardı değiştirince düzeldi, görüntüyü aldığın kabloya bir bak bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı