Windows 8 siyah ekran sorunu

Aybars06342

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar benin pc asus x550cc xo387d iki tane ekran kartı var. Intel hd graphics 4000 ve nvidia geforce gt720m. Geforce experience güncellenirken aygıt bağdaştırıcılardan inteli devre dışı bıraktım. ekran kaydı. Bende güç düğmesine basarak kapattım. Açmaya başlarken windows 8 logosundan sonra gri bir ekran çıkıyor ve sadece mouse imleci gözüküyor. Ctrl+alt+del denedim çkıkmıyor. Bilgisayarı güvenli modda çalıştırmayı denedim olmadı. F8 le başlatmaya çalıştım olmadı. LÜTFEN YARDIM EDİN :cry:

Devre dışı bırakmandaki amaç nedir anlamadım. Bios ayarlarını defaulta alın. En son iyi yapılandırmayı seçin. yine açılmazsa Windows kurulum diski ile sistemi onarın.
Amacım intelin nvidiadan daha düşük bir ekran martı olması. Bazı oyunlarda intelle açıyo ve kasmalar yaşıyorum. Birde bios ayarlarını default a nasıl alıcam. Bilgisayar hiç açılmmıyo. hiç birşey bilmiyorum. Cd yi taktım ama birsey olmadı

O şekilde kapanmaz. Sistem gerekli hallerde otomatik ayarlamakta zaten.

Del, F2, F12 gibi tuşlarla bios menüsüne girmen lazım. ardından default bios settingsi seçip kaydetmen lazım. CD'yi görmüyor ise bios ayarlarından boot ayarlarını da yapman lazım.

Del, F2, F12 gibi tuşlarla bios menüsüne girmen lazım. ardından default bios settingsi seçip kaydetmen lazım. CD'yi görmüyor ise bios ayarlarından boot ayarlarını da yapman lazım.

Tamam arkadaşım deniycem akşama cevap veririm

Kardeşim ben bios menüsüne ulaştım restore defaults dedim save changes and exit diyorum kapanıyor yeniden bios menü açılıyor

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı