Windows 8 Siyah Ekran Sorunu

Enes Buldur

Hectopat
Yer
Gebze, Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Elimde orjinal bir Windows 8 kurulum cd'si yok malesef. İnternetten 64-Bit olan bir .iso dosyası yükledim ve Youtube'de dolaşırken Tecnopat'in kanalını gördüm. Windows 8 kurulum videonusunu izledim. Orda yapılan adımları aynen yaptım. Kurulum .iso'sunu USB belleğine atıp format attım fakat açılışta Windows yükeniyor sonra siyah bir ekran geliyor. Ondan sonra hiç bir işlemi gerçekleştiremiyorum. Mouse imlecide gelmiyor. Sadece siyah bir ekran var, 10 dakikadan fazla bir süre bekledim fakat değişen bir şey yok. İnternetten araştırdım bir kaç çözüm buldum yaptım ama nafile. Tek çözüm burada olsa gerek :D

İndirdiğim siteyi hatırlamıyorum ama tüm Windows 8 sürümleri 64 bit ve 32 bit ile birlikte upload eden bir kurulum .iso'su indirmiştim.
Attığın linkteki Windows 8'i indiriyorum şuan. :)

Bilgisayarımım laptop markası Casper :( Modeli ise CN-TKI 2450D

Sistemim ise;
• 8 GB Ram
• Intel - Core i5-2450M CPU -2.50 GHz
• 2 GB Nvidia Geforce GT 540M

Korsan olmasının bi zararı olur mu acaba ?

İndirdiğim siteyi hatırlamıyorum ama tüm Windows 8 sürümleri 64 bit ve 32 bit ile birlikte upload eden bir kurulum .iso'su indirmiştim.
Attığın linkteki Windows 8'i indiriyorum şuan. :)

Bilgisayarımım laptop markası Casper :( Modeli ise CN-TKI 2450D

Sistemim ise;
• 8 GB Ram
• Intel - Core i5-2450M CPU -2.50 GHz
• 2 GB Nvidia Geforce GT 540M

Korsan olmasının bi zararı olur mu acaba ?
Casper leptoplarda bios güncellemesi yapmadan win8 yüklenemiyor malesef, sorunun bios kaynaklı.
http://www.chip.com.tr/forum/casper-a15-cnc-cna-cnd-cne-surumleri-win-8-bios_t259368.html

Şu Bios işinden anlamıyorum. Ne yapmam gerek peki ?

- - - Güncellendi - - -

Microsoft'un formunda bulduğum bir kaynak. Firma ile iletişime geçmek lazımmış. Sonra size mail olarak güncel BİOS'u gönderiyorlarmış.

Şu Bios işinden anlamıyorum. Ne yapmam gerek peki ?

- - - Güncellendi - - -

Microsoft'un formunda bulduğum bir kaynak. Firma ile iletişime geçmek lazımmış. Sonra size mail olarak güncel BİOS'u gönderiyorlarmış.
Verdiğim linki görmüyormusun ?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı