Çözüm Windows 8 USB 3.0 Sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
http://downloadmirror.intel.com/20775/eng/infinst_autol.exe
Soru soran arkadaşlar Verdiğimi "-overall" komutu ile çalıştırın. Bioslarınızın güncel olup olmadığını kontrol din güncel değilse güncelleyin, Eğer düzelme olmadı ise bioslarınızdan usb ile ilgili olan bölümleri kontrol edip HCI yazan bir yer var ise Bunu xHCI yapın. XHCI olan seçenek olarak değil açılıp kapanabilen bir Şıkta olabilir.

xhci+mode.png

İngilizce açıklama;

Intel® USB 3.0 eXtensible Host Controller Driver : USB 3.0 devices are not working at USB 3.0 speed in Windows 8*

Hocam "-overall" komutu ile çalıştırma kısmını tam anlayamadım. Biraz daha açar mısın?

Teşekkürler ...

Recep hocam bendede windows 8 var pc'imde usb 3 flash bellek taktığımda bu sorunu alıyorum. En az 8-10 tane usb 3 flash bellek taktım aynı hatayı algılıyor, yazılımı güncelle diyorum aygıt yönticisinden yinede güncel diyor. İnternetten indiriyorum sürücüyü bu güncelleme bu sistemi karşılayamıyor gibi hatalar veriyor.

rSPRZ.png

Usb 3.0 sorununu düzeltmek için bi yöntem buldum. Bunun için yapmanız gereken adımlar aşağıdadır.
Bilgisayarım Yönet Disk yönetimine girin girdikten sonra usb belleginiz ismiyle orada gözükür. O kısıma Sağ tık yapıp biçimlendir butonuna tıklayın. Küçük bi ihtimalde olsa usb belleğiniz çalışır duruma gelicektir.

Başka bir çözüm yolu istiyorsanız: FileRecovery adlı programı kurabilirsiniz bu proğram hem usbdeki verilerinizi kurtarabilir hemde usb bellekte bakım onarım yapar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba yeni topladığım bilgisayarım usb 3.0 taktığım flash belleğime dosyalar 12 15 mb ile atıyor. İşletim sistemim Windows 8.1 pro en güncel sürücüleri kurdum bilgisayarıma, normalde 80/90 mb atması gerekiyor sanırım. Anakart modelimi aşağıya yazıyorum Recep bey yardımcı olursanız sevinirim iyi çalışmalar.

GİGABYTE Z87X-UD5H

Merhaba, usb 3.0 belleğim 16 gb Transcend marka flash bellektir. Anakart modelime göre son bios güncellemesini ve Windows 8.1 olan son anakart driver güncellemesini yaptım, ama hala 3 gb'lık veriyi 12 mb hız ile atıyor anakartta 10 ad. usb 3.0 giriş mevcut. Hepsinde denedim sonuç aynı.
Not: Bu arada bios güncelledikten sonra tekrar anakart ve ekran kartını tanıtmam gerekiyor mu? Yardımcı olun lütfen.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı