Windows 8 ve 8.1'e de DX12 Desteği olmayacak

Win 10'da Nvidia GTX980 ve 290x'i DX12'yi denemek için Star Swarm adlı oyunda anandTech ekibi tarafından incelenmiştir.

AnandTech Video Reviews - YouTube

Sitemizde de haberi yakın zamanda yayınladığı için belirtiyorum:
DirectX 12 Star Swarm Test Sonuçları Yayınlandı - Technopat

Nvidia için 349.56 sürümü ile DX12 Win 10'a çalıştırılmak üzere demo vaziyette gelecek.

DX12 Is Able to Handle 600K Draw Calls, 600% Performance Increase Achieved on AMD GPUs | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming
Belirttiğim sitenin paylaştığı habere göre DX11'e göre DX12'nin %600 daha fazla performans sunacağı ve Mantle ile bunun daha çoğalacağı belirtilmiştir.

Yine yabancı kaynakta olan bu sitede konu başlığında belirttiğim gibi DX12'nin sadece Win 10 ve üzerine destek vereceği açıklanmıştır.
DirectX 12 confirmed as Windows 10 exclusive, AMD and Nvidia go head-to-head | ExtremeTech

Kısaca Microsoft bütün yenilikleri bir arada toplayıp daha çok çeşitlilik getirmek istiyor.

Ben yakin zamanda lisansli windows 8.1 aldim, gecis ucretsiz mi olacak?
Konuyu yerinde neden sormuyorsunuz? Ayrıca araştırma becereniz hiç mi yok? Sosyalde ve çoğu forumda bunun cevabı binlerce kez verildi.

Peki benim gt525m'e DX12 gelecek mi ? Gelecekse yaklaşık kaç fps fark eder ?
Desteği belli değil, daha gelmeyen şeyin fps değeri bilinmez.

Öncesinde DX12'nin 700 serisi kartlara da destek vereceği söylenmişti ya da duymuştum diyeyim...
Bunun hakkında detaylı açıklama bulamadım. Ancak şunu belirtebilirim.
AMD devamlı RX sürümlerini ilk çıkarıp ürünlerine uygulayan firma oldu, bu yüzden güncel RX000 serisi olan tüm kartlarda desteğin olacağını tahmin ediyorum.
X: Sayı.

Şuanda DX12 ile çalışan oyun varmı? Kararlı sürüm ne zaman çıkacak acaba windows 10

Windows 8 de desteklememesi kötü olmuş açıkcası.. Windows 10 kararlı sürümü yayınlansa bile donanım driverleri ne zaman yayınlanır Allah bilir :(

Arkadaşlar bu DX12 muhabbeti yapanlar baya bir saçmalıyolar, yok 20 frame artacak, yok %30 frame artacak alakası yok. Ama grafik kartlarını slı gibi çift kullananlar için cpu gücünü paylaştırma, ortak vram paylaşımı yapmak 2 tane 4'lük ekran kartın var 8 gb oluyor. DX11'de sadece dördünü kullanıyorsun, diğer bir olayı ise DX11'de saniyede 50000 üzerinde çizime izin verirken AC UNITY kasma sorunuda buydu. DX12 150000'den fazla çizime olanak sağlıyor ve ana işlemci daha az iş yaparken grafik işlemciye daha fazla iş yaptırıyor dar boğazı önlüyor..

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı