Windows 8 Yazıların Boyutunu Düzeltmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
İyi günler, ekranda görebileceğiniz gibi yazılar ve eklenti çubuğu çok küçük. Görüntü ayarlarından Tüm ögelerin boyutunu yüzde 150'ye alırsam her şey biraz fazla büyüyor. Ben de bunun önüne geçmek için aşağıdaki metin boyutunu değiştir kısmından her şeyi 1-2 punto arttırdım. Yazılar gayet büyük hale geldi ama onun dışındaki sorunlar devam ediyor. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı ?

Qi3do.jpg

O geçici olarak sayfayı büyültüyor. Sonuçta eklenti çubuğu ve diğer şeyler küçük kalıyor yine. Üstelik her sayfaya girişimde tekerlekle ayarlamak çok can sıkıcı. Kalıcı bir çözüm arıyorum. Hiçbir şey yapılamıyorsa her sayfada tekerlekle ayarlamak zorunda kalmayayım; onun için bir eklenti vardır muhakkak. Ama asıl aradığım şey her şeyi büyültmek ama çok değil.

Özetlemek gerekirse sorunum sadece Firefox'da değil. Mesela bir görüntü daha ekleyeyim. Programların içi çok küçük kalıyor.

OiAyg.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne demek istediğini, ne yapmak istediğinden gram anlamadım. Eğer ekranın Full HD ise Full HD'dir. Yazıların boyutunu büyütmek istiyorsan bu ayara bakabilirsin:

rzhzB.jpg

Kusura bakmayın bu konuda kendimi çok iyi ifade edemedim. Hep büyük monitörlerle çalıştığım için sanırım gözüm alışamadı daha ekrana. Firefox'da girdiğim sayfaları Ctrl + Kaydırma yaparak ayarlamak zorunda kalıyorum sürekli. Her sayfaya girdiğimde elle ayarlamak yerine benim için bunu yapacak bir eklenti veya ayar menüsü var mı ?

Başta sorun genel olarak küçük gelmesiydi her şeyin ama şimdi diğer şeylere alıştım sadece Firefox'da sıkıntı çekiyorum.

Ctrl+kaydırma ile ayrlayınca, sürekli aynı ayarda kalması gerekmiyor mu? Karışık bir durum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı