Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Yer
İstanbul
Windows 8'de herhangi bir program kuracağınızda sürekli karşınıza çıkan onay kutusunu (UAC) devre dışı bırakmak için ilk olarak başlat menüsünü açın. UAC yazın ve sağdan "Ayarlar"a tıklayın. Sol kısımda "Kullanıcı Hesabı Denetimi ayarlarını değiştir" seçeneği gözükecek. Buna tıklayın ve ayar penceresini açın. Buradaki ayarı en aşağıya çekip "Tamam" deyin. Son kez çıkan soruya da Evet demeniz yeterli. Artık bilgisayarınızı yeniden başlattıktan sonra bir da rahatsız edici onay pencereleriyle boğuşmayacaksınız.

yusuf6554

Kilopat
Yer
Sakarya
ancak tamamen kapatmak için ise
regedit'ten
hkey_local_machine\software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\System altından EnableLUA ayarını 0 yapın
tabi ki metro arayüz uygulamaları "$uygulamaadi Kullanıcı Hesabı Denetimi kapalıyken açılamaz." hatasını verir ama benim için önemli değil :D ($uygulamaadi = metro arayüz uygulamasının adı)

melgoth

Kilopat
Yer
Middle Earth
Program yüklerken hep soru sormasından bıktım genelde bende hep kapalı tutuyorum UAC'yi.

BlueFear

Hectopat
Mağaza uygulamalarını kullanıcı denetimi kapalı iken açmama izin vermiyor. Bir tık üste çıkardığım zaman da diğer Windows üzerinden kullandığım programlarda yetki sıkıntısı yaşıyorum. Bu iki durumun ortasını bulmanın yolu var mı?

Yukarı