Windows 8'den 8.1 yükseltme

MC@HACKER

Kilopat
Makaleler
9
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar benim Windows 8.1 ile ilgili bazı sorularım olacak.

1-)Programlar vs. etkilenmeden yükseltme olur mu?
2-)Yükseltme sonrası yapmam gereken şeyler olur mu?
3-)Benim bilgisayarım 8 ile 9 saniyede açılıyor ve 8.1 olunca 10-15 saniye olur mu?

Teşekkür ederim.

Merhaba

1) Etkilenmeden yükseltme olur. Tüm dosya ve uygulamaların , ayarların aynen kalabilir.

2) Yükseltmeden sonra yapmanız gereken pek bir şey yok. Windows 8.1 ile uyumsuz bazı Antivirus yazılımları mevcut. Bu yüzden 8.1 e geçemden önce Güvenlik yazılımlarını kaldırınız. Zaten Defender kendiliğinden gelmekte.

3) Açılma hızına olumsuz etkisi olmaz aksine olumlu yönde performans iyileştirmesi olacaktır.

Güncelleştirmeyi bende bekliyorum. Ama her halikarda sonradan 8.1 direk yükleme gereksinim olabilir diye buradan indirdim. https://www.technopat.net/forum/windows-8/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html istersen sende indir elinde bulunsun.

Evet kardeşim bende o konudan 64 bit indiriyorum. ;)

- - - Güncellendi - - -

Merhaba

1) Etkilenmeden yükseltme olur. Tüm dosya ve uygulamaların , ayarların aynen kalabilir.

2) Yükseltmeden sonra yapmanız gereken pek bir şey yok. Windows 8.1 ile uyumsuz bazı Antivirus yazılımları mevcut. Bu yüzden 8.1 e geçemden önce Güvenlik yazılımlarını kaldırınız. Zaten Defender kendiliğinden gelmekte.

3) Açılma hızına olumsuz etkisi olmaz aksine olumlu yönde performans iyileştirmesi olacaktır.

Teşekkür ederim. :)

- - - Güncellendi - - -

8.1 güncellemesini bekleyip Windows Update ile yapın derim.

Abi önerin için teşekkür ederim ama ben bir DVD veya bir USB'ye atsam iyi olur. Yani ne olur ne olmaz kardeşim sürekli bilgisayarı bozuyor ve en azından 8.1 kurmuş olurum. :)

Hiçbir şey olmaz. Ben hiç boot etmeden yaptım. Aç ISO dosyasını, direk setup.exe'yi çalıştır.

Yedeklemek istediğin şeyleri soracaktır. Devam et.

Ancak ! Antivirüs THE_MILLER'ın da dediği gibi uyumsuz olabilir. Ekran kartı sürücünü de kaldırarak yap bunu.

Benim ekran kartı sürücüm güncel olmasına rağmen tanımadı, açılışta hata verdi. Yine aynı sürücüyü kurdum, düzeldi.

Hiçbir şey olmaz. Ben hiç boot etmeden yaptım. Aç ISO dosyasını, direk setup.exe'yi çalıştır.

Yedeklemek istediğin şeyleri soracaktır. Devam et.

Ancak ! Antivirüs THE_MILLER'ın da dediği gibi uyumsuz olabilir. Ekran kartı sürücünü de kaldırarak yap bunu.

Benim ekran kartı sürücüm güncel olmasına rağmen tanımadı, açılışta hata verdi. Yine aynı sürücüyü kurdum, düzeldi.

Bilgisayara formattan sonra sürücü kurmadım yani ekran kartı vs. yüklü değil çünkü formattan sonra bir baktım ve yüklenmesi gereken sürücü yoktu.

sxcq8.png

- - - Güncellendi - - -

En kısa sürede 8.1'e geçeceğim. ;)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı