Windows 8'e geçilmeli mi?

Lowzie

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynayan bir insanım. Sistemim ortalama bir şey. Ama ara sıra drop giriyor. Galiba RAM'lerim eski olduğundan. Sizce Windows 8.1'e geçsem drop sorunu çözülür mü?

Sistemim:
GT 1030 ekran kartı.
i5 4440.
6 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.
120 GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynayan bir insanım sistemim ortalama bir şey ama ara sıra drop giriyor galiba RAM'lerim eskş olduğundan sizce Windows 8.1'e geçsem drop sorunu çözülür mü?

Sistemim:
GT 1030 ekran kartı.
i5 4440.
6 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.
120 GB SSD.

Bu sistem Windows 10 için bile ideal.

Arkadaşlar bilgisayarda oyun oynayan bir insanım. Sistemim ortalama bir şey. Ama ara sıra drop giriyor. Galiba RAM'lerim eski olduğundan. Sizce Windows 8.1'e geçsem drop sorunu çözülür mü?

Sistemim:
GT 1030 ekran kartı.
i5 4440.
6 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.
120 GB SSD.

Bana kalırsa Windows 8 kullanılmaz. Belki 8.1 kullanılabilir desteği çok yakında kesiliyor kurmaya değmez. Güncellik açısından Windows 10 daha ideal olur. Sisteminiz destekliyorsa 8 GB RAM veya 16 GB RAM yaparsanız daha iyi olur. Günümüzde 6 GB RAM bile az yeni nesil oyunlar en az 8 GB RAM istiyor. Günlük kullanım ve düşük oyunlar için gayet yeterli olacağını düşünüyorum.

Sistemim:
GT 1030 ekran kartı.
i5 4440.
6 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.
120 GB SSD.

Hocam SSD var ise Windows 10'a geçin eğer ki HDD'ye kurmak isterseniz Windows 8.1 öneririm HDD dostu ancak 2023 yılında desteği kesiliyor.

@408157

Sistemim:
GT 1030 ekran kartı.
i5 4440.
6 GB DDR3 RAM.
1TB HDD.
120 GB SSD.
i3 3. Nesil sistemde 8.1'den Windows 10'a geçtim sistemde performans olarak bir değişiklik olmadı. SSD olmasaydı belki 8.1 HDD ile hızlı çalışabilirdi. Fakat SSD varken Windows 10 kullanmanız daha mantıklı. Ek olarak ben Windows 10 Pro sürümünü kullanıyordum. SSD olmasına rağmen sistemde bir hantallık oluşuyordu, yer yer takılma oluyordu arada sırada. Home sürümüne geçtim. Sistemin boştaki Ram kullanımı 3 GB'tan 1,2 GB'ta kadar düştü, takılma sorunu da gitmişti. Ayrıyaten ara sıra drop girmesinin sebebi anlık olarak arka planda hizmet çalışıp işlemciye yük bindiriyorsa oyunun donmasına sebep oluyor olabilir. Oyundayken takılma veya donma olduğunda görev yöneticisindeki işlemlerden donanım kullanımlarını kontrol edin. Oyunla alakasız bir hizmet aşırı kullanım sağlıyorsa bu soruna odaklanmak drop sorununu çözebilir.

Geri
Yukarı