Windows 8'e geçilmeli mi?

Hocam Windows 10'a bile geçebilirsiniz bu sistem ile. Ancak garanti istiyorsanız Windows 8.1'e geçin. Windows 8.1'i pek önermem çünkü desteği 2023'ün ilk çeyreğinde kesiliyor diye biliyorum.

i3 3. Nesil sistemde 8.1'den Windows 10'a geçtim sistemde performans olarak bir değişiklik olmadı. SSD olmasaydı belki 8.1 HDD ile hızlı çalışabilirdi. Fakat SSD varken Windows 10 kullanmanız daha mantıklı. Ek olarak ben Windows 10 Pro sürümünü kullanıyordum. SSD olmasına rağmen sistemde bir hantallık oluşuyordu, yer yer takılma oluyordu arada sırada. Home sürümüne geçtim. Sistemin boştaki Ram kullanımı 3 GB'tan 1,2 GB'ta kadar düştü, takılma sorunu da gitmişti. Ayrıyaten ara sıra drop girmesinin sebebi anlık olarak arka planda hizmet çalışıp işlemciye yük bindiriyorsa oyunun donmasına sebep oluyor olabilir. Oyundayken takılma veya donma olduğunda görev yöneticisindeki işlemlerden donanım kullanımlarını kontrol edin. Oyunla alakasız bir hizmet aşırı kullanım sağlıyorsa bu soruna odaklanmak drop sorununu çözebilir.
home sürümüne nasıl geçebilirim formatmı gerekiyor

Hocam Windows 10'a bile geçebilirsiniz bu sistem ile. Ancak garanti istiyorsanız Windows 8.1'e geçin. Windows 8.1'i pek önermem çünkü desteği 2023'ün ilk çeyreğinde kesiliyor diye biliyorum.
hocam zaten windows 10 pro kullanıyorum w10 home a geçersem ram kullanımı azalırmı fps drop çözülürmü

home sürümüne nasıl geçebilirim formatmı gerekiyor

hocam zaten windows 10 pro kullanıyorum w10 home a geçersem ram kullanımı azalırmı fps drop çözülürmü
RAM kullanımında kayda değer bir RAM düşüşü olacaktır, fakat FPS'ye her hangi bir etkisi olmaz(W10'da "Oyun Modu" seçeneğinin açık olduğundan emin olun.).

Yeni konular

Geri
Yukarı