Windows 8'i 8.1'e yükseltme

Sorununuzu biraz detaylı açıklayın nerede takılıyorsunuz, ne hata alıyorsunuz, hangi yöntemle yükseltme yapmayı denediniz?

Yardımcı olabilir misiniz ?

Windows 8.1'i mağazadan güncelleme şeklinde kuruyorsan indirme işlemi bitince hemen yüklemek isteyip istemediğini soracak. Kapat de ve ertele. 15 dakika vaktin var. Denetim masasını aç. Tüm denetim masası öğelerini göster yap. Buradan klasör seçenekleri'ne tıkla. Açılan pencerede görünüme gel. Gizli dosya, klasör ve sürücüleri göster'i işaretle. Biraz aşağıda korunan işletim sistemi dosyalarını gizle kutusundaki işareti kaldır ve uygula tamam yap kapat. C Sürücüsünde tam adını hatırlamıyorum ama WindowsBoot şeklinde gizli bir klasör göreceksin. Bu klasörün içindeki boot, efi, sources ve support klasörleri ile autorun, bootmgr, bootmgr.efi ve setup dosyalarını kopyala ve başka bir yere yapıştır. 4 Gb'lık bir USB'yi fat32 türünde biçimlendir ve bu dosyaları bu USB'ye kopyala yapıştır yap. Daha sonra bir problem olduğunda tekrar Windows 8 yükleyip mağazadan 8.1'e geçmeye gerek kalmadan bu medya ile kurulum yapabilirsin. Windows 8 key'in orjinalse Windows 8.1'i Windows 8 key'in ile aktifleştirebilirsin. Son olarak tekrar denetim masasına gidip yaptığın değişikleri geri almayı ve uygula deyip çıkmayı unutma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı