Windows 8'i windows 8.1 Pro'ya çevirmek

madmax

Hectopat
Selam arkadaşlar, benim lisanslı Windows 8 im bulunmakta ama bunu Windows 8.1 pro nasıl yapabilirim? Daha doğrusu orjinal win8.1 pro indirmek istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

Lisanslı ise 8.1' e yükselt. Pro yükleyip ne yapacaksın? Pro hız kazandırmaz yada çok daha iyi çalışmaz. Lisanslı 8, Lisanslı Pro 8.1 e yükseltilmez.

Her yere indirme bağlantıları döşedik, baksan göreceksin.
https://www.technopat.net/forum/windows-8-1/29656-windows-8-1-rtm-turkce-indirme-baglantilari.html
https://www.technopat.net/forum/win...64-bit-tum-surumler-birarada-yandex-disk.html

Yardım için teşşekkürler ama ilk yaptığım şey zaten forumu incelemek , indirmeyi denemek oldu ama indirmeyi başaramadığım gibi yandex indi ve heryere yapıştı , sonrasında yardım istedim. Sonuç olarak diyorsunuz ki sadece 8,1 e yükseltme yapabiliriz. Peki yükseltme yapılan win 8,1 ile win 8,1 pro arasında hiçbir fark yokmudur.

Sonuç olarak sadec win. 8,1 yükseltme yapabilirim. Peki son soru olarak bende DVD ye yazdırdığım win. 8 im var ama ben win. 8,1 DVD yazdırmak istiyorum , her formatta yükseltme ile uğraşmak istemiyorum , nerden indirip yazdırmam gerekiyor , yardım ederseniz sevinirim ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

Yukarda verdim linkleri? Win8 lisansı W8.1 format sonrası geçersiz kalır. O yüzden yükseltme sonrası W8.1 lisansını kaydetmelisin.

Anladığım kadarıyla linklerden win 8,1 i indireceğim , DVD ye yada USB ye yükleyip kurulum yapacağım , sonra orjinal lisansım değişecek ve onu kaydetmem gerekecek doğrumu anladım. EK olarak linkleri IDM ile indirebilirmiyim IDM yakalamadı indirmeyi denediğimde.

Hayır doğru anlamadın. Win 8 kurulu makineni önce Windows Mağaza'dan W8.1'e ya da ISO yükseltme W8.1 dosyasıyla yapmalısın. Format değil. Yükseltme işlemi sonrası orjinal işletim sistemi W8.1 Yeni lisansını kaydetmelisin. İlerde normal kurulum (format) yaptığında o kaydettiğin Lisansı kullanacaksın, tekrar tekrar yükseltme işlemlerini yapmak zorunda kalmayacaksın. Tabi bu herzaman geçerli olmayacak o zaman da Microsoft Türkiye'yi arayıp durumunu anlatıp etkinleştirme talep edeceksin.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı