Windows 98 machine check error

KaanDede

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1. Bilgisayarım: 32GB Ram, 512 GB NVME2 SSD, RTX 3060 , AMD 5 5500 , Windows 11 Pro.
ASUS Eee PC X101H ye Windows 98 kurmaya çalışıyorum. Ama kurulum dosyaları yükleniyor kısmında machine chek error yazıyor ve yeniden başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam nostalji olsun diye bilgisayarınızı çöp etmeyin derim. Çünkü kullanılmaz hale gelir. Yeni olan hiçbir programı vs. de kaldırmaz. Size tavsiyem Oracle VM Virtualbox kurup Windows 98'i ona kurmanız. Normal bilgisayarınıza Windows 10 kurmanızı öneririm.

Hocam nostalji olsun diye bilgisayarınızı çöp etmeyin derim. Çünkü kullanılmaz hale gelir. Yeni olan hiçbir programı vs. de kaldırmaz. Size tavsiyem Oracle vm VirtualBox kurup Windows 98'i ona kurmanız. Normal bilgisayarınıza Windows 10 kurmanızı öneririm.

Benim sistemim vm çalıştıramıyor ek olarak Win 10 driverleri yok 7 kullanıyorum. Zaten 98'i 2.işletim sistemi olarak kullanacağım.

Benim sistemim vm çalıştıramıyor ek olarak Win 10 driverleri yok 7 kullanıyorum. Zaten 98'i 2.işletim sistemi olarak kullanacağım.
Bence 2. bir işletim sistemi kuracaksanız, Linux tabanlı bir OS kurun. Sizin için de tecrübe olur. 2 yıldır Linux kullanıyorum, Windows'un ne kadar kötü bir OS olduğunu anladım. Seni ne kadar kısıtladığını. Sadece oyun oynamak için Win 10 kullanıyorum, onun dışında hep Ubuntu'dayım.

Artı -2 Eksi
Bence 2. bir işletim sistemi kuracaksanız, Linux tabanlı bir OS kurun. Sizin için de tecrübe olur. 2 yıldır Linux kullanıyorum, Windows'un ne kadar kötü bir OS olduğunu anladım. Seni ne kadar kısıtladığını. Sadece oyun oynamak için Win 10 kullanıyorum, onun dışında hep Ubuntu'dayım.

Herhalde mesajlarım gelmiyor bu sorunun çözümünü istiyorum.

Geri
Yukarı