Windows 98 machine check error

KaanDede

Hectopat
Yer
Dünya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
1. Bilgisayarım: 32GB Ram, 512 GB NVME2 SSD, RTX 3060 , AMD 5 5500 , Windows 11 Pro.
ASUS Eee PC X101H ye Windows 98 kurmaya çalışıyorum. Ama kurulum dosyaları yükleniyor kısmında machine chek error yazıyor ve yeniden başlıyor bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hatanın içeriğini atar mısın?

Machine check error ise, muhtemelen donanım uyumsuzluğu var. Fakat hatanın fotoğrafını atmanız daha iyi olur.

Bir ihtimal donanım uyumsuzluğu var.

ISO'yu doğrulama, USB'ye yeniden yazdırma gibi şeyleri deneyebilirsiniz. Fakat büyük ihtimal uyumsuz donanım yüzünden sorun çıkarıyor.

ISO'yu doğrulama nasıl yapılıyor? Ve ISO hatalı çıkarsa ne yapmalıyım?

ISO'yu doğrulama nasıl yapılıyor? Ve ISO hatalı çıkarsa ne yapmalıyım?
7-Zip indir.
ISO dosyasına sağ tık yap.
Check SHA256 veya SHA1 nums yazan yere bas.
Sana veren değerleri ISO dosyasının indirildiği yerde(eğer varsa) karşılaştır.

Uyumlu ise sorunsuz inmiş.
Uyumsuz ise yeniden indirmelisin ISO'yu. Ek olarak FDM, IDM gibi programlar kullanıyorsan, ISO indirirken onunla indirme. ISO dosyası bozuluyor.

Merhabalar hocam. Öncelikle sistem özelliklerinizi yazar mısınız? Windows 98'i daha önce bir tane Minibook'a kurmuştum sorunsuz ama sürücü bulamadığım için silmiştim. Windows 98'i en olmadı öncelikle Windows 95 kurup onun üzerinden yükseltme yapın. Belki Windows 95 ile çalışabilir.

Merhabalar hocam. Öncelikle sistem özelliklerinizi yazar mısınız? Windows 98'i daha önce bir tane Minibook'a kurmuştum sorunsuz ama sürücü bulamadığım için silmiştim. Windows 98'i en olmadı öncelikle Windows 95 kurup onun üzerinden yükseltme yapın. Belki Windows 95 ile çalışabilir.

ASUS X101ch de olabilir X101H de ama beyaz olan modeli. 256 GB SSD 1 GB RAM ekran kartını hatırlamıyorum. Bu arada dediklerinizi yazın yapacağım.

Geri
Yukarı