Çözüldü Windows açılırken donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DrKatil

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Programcısı
Temiz kurulumdan önce bilgisayar açılıyordu. Açıldıktan sonra çok yavaş çalışıyordu. Oturum açıldıktan sonra görev yöneticisine bile giremiyordum. Format atmadan CMD üzerinden düzeltmeye çalıştım başaramadım ve bilgisayarı açtığımda mavi ekran hatası (CRITICAL_PROCESS_DIED) aldım. Sistem dosyalarını bozduğumu düşünüp format atmaya karar verdim.

Temiz kurulumdan sonra Windows yükleme ekranı 2-3 sefer döndükten sonra donuyor. Hiren's Boot içinde HD Tune ile SSD'yi taradığımda hata ile karşılaşmadım. Şu an Memtest86 testini çalıştırdım. Bitmesini bekliyorum.

Bilgisayar yeğenimin olduğu için ne yaptığını tam olarak bilmiyorum. RAM testi sorunsuz çıkarsa bakmam gereken donanım nedir? Nasıl test etmem gerekiyor?

Çözüm
Olay görüntüleyicisine erişebiliyorsanız bir bilgi var mı bakar mısınız?

Maalesef hiçbir şekilde açamıyorum.

Edit:
Ubuntu yükledim, sorunsuz bir şekilde açıldı. ISO doyasında sorun olacağını sanmıyorum. Daha önceden farklı bilgisayarlara format atmıştım ama yeni ISO indirip tekrar deneyeceğim. Bu sırada Ubuntu yüklediğim flash ile Windows yüklemeyi deneyim tekrar, belki flashta bir sorun vardır.

Edit 2:
Gülsem mi? Ağlasam mı bilmiyorum. Flash değiştirmeden önce USB 2.0'a takıp yüklemeyi deneyim dedim ve sorunsuz bir şekilde yüklendi. Geceden beri boşuna uğraşmışım. 😔USB 3.0 üzerinden yüklediğimde neden çalışmadığını anlamadım.
Kernel mavi ekran hatası aldığımda problemimi SSD bağlantı kablomun uç kısmında açılma tespit edip elimdeki yedek kabloyu takarak çözmüştüm. Denemekte fayda var, kabloyu değiştirip deneyin.

Kernel mavi ekran hatası aldığımda problemimi SSD bağlantı kablomun uç kısmında açılma tespit edip elimdeki yedek kabloyu takarak çözmüştüm. Denemekte fayda var, kabloyu değiştirip deneyin.

SATA kablosunu ve portları değiştirdim düzelmedi.

Bu arada RAM testi sorunsuz bitti. BIOS güncellemesi varmış. BIOS'u güncelleyip tekrar format attım. Değişen bir şey olmadı. Güvenli moda da giremiyorum Windows 10 tam kurulmadığı için sanırım.

Olay görüntüleyicisine erişebiliyorsanız bir bilgi var mı bakar mısınız?

Maalesef hiçbir şekilde açamıyorum.

Edit:
Ubuntu yükledim, sorunsuz bir şekilde açıldı. ISO doyasında sorun olacağını sanmıyorum. Daha önceden farklı bilgisayarlara format atmıştım ama yeni ISO indirip tekrar deneyeceğim. Bu sırada Ubuntu yüklediğim flash ile Windows yüklemeyi deneyim tekrar, belki flashta bir sorun vardır.

Edit 2:
Gülsem mi? Ağlasam mı bilmiyorum. Flash değiştirmeden önce USB 2.0'a takıp yüklemeyi deneyim dedim ve sorunsuz bir şekilde yüklendi. Geceden beri boşuna uğraşmışım. 😔USB 3.0 üzerinden yüklediğimde neden çalışmadığını anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı