PC açılırken Windows logosunda donuyor

Faruk Uyduran

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
SSD veya HDD modeli
Sandisk Sata SSD
Ekran kartı
Rx 550
Anakart
P7h55m-lx
İşlemci
I7 875K
Bayağıdır bu sorunu yaşıyorum artık can sıkmaya başladı. Açılırken Windows logosunda donuyor. Mecbur gücü kesip tekrar açıyordum açılıyordu ama şimdi onu bile yapamıyorum. Windows 10 u 1909 sürümünde kullanıyorken bir sorun olmuyordu ama programlar ve oyunlar 22h2 güncellemesi isteyince mecbur yaptım. Yapınca sürekli donuyor

windows dosyalarında bozulmalar olmuş olabilir format atmayı deneyebilirsin

Anakartın ve işlemci biraz fazla eski kalmış. Anakart/işlemci - OS uyumsuzluğu olabilir. Yeni anakart ve işlemci almanı öneririm. Sorun bunlarda değilse virüs, trojan vb. bulaşarak pcni sabote etmiş olabilir. Format öneririm. Olmazsa teknik servise gidebilir, oradan tavsiye alabilir ve yeni iç donanım parçaları alabilirsin.

windows dosyalarında bozulmalar olmuş olabilir format atmayı deneyebilirsin
Dostum 1909 da bu sorun olmuyordu ne zaman format atsam 22h2 güncelledigim zaman yine donma yapıyor

Anakartın ve işlemci biraz fazla eski kalmış. Anakart/işlemci - OS uyumsuzluğu olabilir. Yeni anakart ve işlemci almanı öneririm. Sorun bunlarda değilse virüs, trojan vb. bulaşarak pcni sabote etmiş olabilir. Format öneririm. Olmazsa teknik servise gidebilir, oradan tavsiye alabilir ve yeni iç donanım parçaları alabilirsin.
Zaten param olmadığı için update edemiyorum. Ki benim bilgisayarım gibi eski olan diğer bilgisayarda bu sorun yaşanmıyor. Ben sorunun ssd den kaynaklandığını düşünüyorum. Okuma yazma yapamıyor olabilir

Dostum 1909 da bu sorun olmuyordu ne zaman format atsam 22h2 güncelledigim zaman yine donma yapıyor

Zaten param olmadığı için update edemiyorum. Ki benim bilgisayarım gibi eski olan diğer bilgisayarda bu sorun yaşanmıyor. Ben sorunun ssd den kaynaklandığını düşünüyorum. Okuma yazma yapamıyor olabilir
Gözle göremediğim için hiçbir fikrim yok. Yakınında tamirci vesaire varsa gitmeni öneririm. Belki o yardımcı olabilir. PC açılsaydı disk sağlık taraması yapmanı önerirdim...

Yeni konular

Geri
Yukarı