Windows açılırken UEFI üretici logosundan önce sistem Kurtarma ekranına atıyor

mert1cakmak

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar. 8 ay evvel Monster Tulpar laptop aldım. FreeDOS alarak kendim Windows 10 kurulumu yaptım ve UEFI uygun kurdum diye düşünüyorum. Ancak ilk günden beri ekte koyduğum hatayı almaktayım. İşin enteresan kısmı ekran geldikten sonra "ESC"ye basarak BIOS ekranına geçiyorum. Hiçbir şey yapmadan tekrar ESC'ye basıp ve kaydetmeden çıkınca Monster logosu geliyor evvelinde de bilgisayar açılıyor. Normalde bir sorun yaşamadım ama SSD'ye OS kurdum ara basamak atıyor hızlı açılmasının bir anlamı olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz? Format atmadan halledebilmem mümkün müdür?

IMG-0824.JPG

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhabalar. 8 ay evvel Monster Tulpar laptop aldım. FreeDOS alarak kendim Windows 10 kurulumu yaptım ve UEFI uygun kurdum diye düşünüyorum. Ancak ilk günden beri ekte koyduğum hatayı almaktayım. İşin enteresan kısmı ekran geldikten sonra "ESC"ye basarak BIOS ekranına geçiyorum. Hiçbir şey yapmadan tekrar ESC'ye basıp ve kaydetmeden çıkınca Monster logosu geliyor evvelinde de bilgisayar açılıyor. Normalde bir sorun yaşamadım ama SSD'ye OS kurdum ara basamak atıyor hızlı açılmasının bir anlamı olmuyor. Yardımcı olabilir misiniz? Format atmadan halledebilmem mümkün müdür?

Eki Görüntüle 802210

Şimdiden teşekkür ederim.

CMD'yi yönetici olarak çalıştırıp.

Kod:
sfc /scannow

Komutunu giriniz. İşlem tamamlandıktan sonra sisteminizi yeniden başlatınız. 2. çözüm olarak hızlı başlat ayarını kapatınız.

hocam merhabalar. Dediğiniz iki yöntemi de uyguladım. Bir sonuç alamadım. Enteresan olan şey şu her açılışta bu hatayı vermiyor. 2-3 seferde bir alıyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı