Windows açılış ekranında sistem takılı kalıyor

AdLine

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Herkese merhaba. Şu an da telefon ile yazmaktayım. Sistemimde Google bile açılmamakta. 1 gündür çözüm aradığım garip olayları sizler ile paylaşacağım. Birden fazla sorun olduğu için başlığa bu şekil yazdım. Şimdi sorunlarımıza gelirsek. Bilgisayarı açıyorum. Windows logosu geliyor gayet güzel altta yuvarlak noktalar dönüyor güzel. Sonra o dönen yuvarlak noktalar takılı kalıyor. Ekran Windows 10 açılış ekranında kalıyor. 1 saat kadar bekledim. Değişen bir şey yok. Sistem açılmayınca mecbur açma kapama düğmesine basarak bir daha başlattım. Yine aynı. Bir daha başlattım bu sefer otomatik onarma ekranı karşıma geldi. Burada sistemi sıfırlamaya kadar birçok seçenek var. Ben sistemi yeniden başlatmayı seçiyorum. Sistem yeniden başlıyor. Yine dönen yuvarlak nokta takılı kalıyor. Belki donanımsaldır diye bilgisayarın kasasını açtım. DDR3 anakarta sahip bir bilgisayar ile test ettim. RAM'ler temiz. Belki harddisk bozulmuştur diye sistemdeki harddisk ve SSD çıkarttım. HDD test ettim sorun yok. SSD zaten yeni aldım. Ekran kartındadır diye ekran kartını başka bir bilgisayarda denedim sorun yok. Peki sorun ne? Neden böyle oluyor? Tüm BIOS ayarlarını sıfırlayıp tekrar denedim. Bu sefer açılıyor. Oturumu açtım. Google tıkladım. Sistem direk kapandı ve yeniden başladı. Birkaç kere tekrarladım ve sistem yük altına binince kapandığını fark ettim. Mesela Windows arama simgesi var ona tıklıyorum sistem kapanıyor. Kesinlikle Google açılmıyor. Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Bildiğiniz bir sorun varsa lütfen belirtin. Denememi istediğiniz yöntemleri bekliyorum. Ek bir olay olursa not düşeceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU: Yeterince güç veremiyorsa bilgisayar kapanır.
RAM: Uyumsuz ise mavi ekran verir veya bazen direkt kapanır. Bazen açılmaz.
CPU: Çok ısınınca sistemi kapatır, ancak açar açmaz olduğunu söylüyorsunuz bu kadar kısa sürede ve kış ayında kapanacak kadar ısındığını sanmam.

Windows ISO dosyasını edinip USB’ye yazdırıp temiz kurulum yapın. Ardından yukarıda yazdıklarımı test edin.

İşlemci soğutucunuzu bir kontrol edin çalışıyor mu diye.
Evet çalışıyor.
Farklı bir PSU deneyin.
Çok zor ve uğraştıracak gibi gözüküyor.
SSD sıkıntı olduğunu sanmıyorum. Dediğim gibi yeni aldım. Yere falan da düşmedi. Şu an masaüstündeyim. BIOS ayarlarını sıfırladım, ramlarin yerlerini değiştirdim, bilgisayarı açmadan önce tüm takılı olan dahili USB elemanlarını çıkartıp öyle çalıştırdım. Google silip tekrar yükledim. Gelişme oldukça paylaşacağım. Şu anlık genel çözümüm bunlar.
PSU: Yeterince güç veremiyorsa bilgisayar kapanır.
RAM: Uyumsuz ise mavi ekran verir veya bazen direkt kapanır. Bazen açılmaz.
CPU: Çok ısınınca sistemi kapatır, ancak açar açmaz olduğunu söylüyorsunuz bu kadar kısa sürede ve kış ayında kapanacak kadar ısındığını sanmam.

Windows ISO dosyasını edinip USB’ye yazdırıp temiz kurulum yapın. Ardından yukarıda yazdıklarımı test edin.
Sistemim şu şekilde;

• Anakart: Gigabyte GA-H55M-D2H (2 PCI, 2 PCI-E x16, 2 DDR3
  • İşletim Sistemi: Windows 10 Pro
  • Ekran Kartı: GeForce GTX 1060 3 GB
  • RAM: 16 GB
  • İşlemci: QuadCore Intel Core i7-870, 3200 MHz (24 x 133)
  • Sabit Disk: 1 TB HDD, 250 GB SSD
  • Kasa ve Güç Kaynağı: Zalman Z11 Neo | Corsair 650 Wolt
CPU ısı değerlerim güzel. 60 dereceyi geçmiyor. 8x2 samsung ram takılı. Ramlar aynı. Şu anda masaüstündeyim. Aynı sorun devam eder ise bildireceğim.
Ekleme: Bugün itibariyle sistem hiç-bir şekilde açılmıyor. Windows logosu takılı kalıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı