Windows açılışı uzun sürüyor

REOAz

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
3 gün kadar önce iş yerinde kullanılan laptoplardan birinin Windows'u 20 dakikada açtığını açıldıktan sonra hiçbir şey yapılmadığını söylediler. Laptopu aldım eve getirdim, Windows açılım ekranında yaklaşık 20 dakika kadar bekledi sonra siyah bir ekran geldi fare imleci görünüyor fakat 1 saat kadar bekledim hiçbir şey olmadı. Güvenli modda çalıştıramadımda. İçinde de almamız gereken belgeler vardı. İçinde Windows 10 olan usb ile bilgisayarı onarma kısmına girdim, mevcut harddisk ikiye bölünmüştü tek tek dosyalarla uğraşmamak için CMD arayüzünden tüm C diskini D diskine kopyalayıp C diskini formatladım ve gayet sorunsuz kullanmaya başladık.

Bugün Office 2016 kurmaya başladım gereksiz uzun sürdü 2 saat kadar bekledim kuramadı, Disk kullanımı %100 bir süre sonra bilgisayar kitlendi hiçbir şey yapılmıyordu ben de Power tuşuna basılı tutarak kapatmak zorunda kaldım. Bilgisayarı tekrar açtığımda Başlangıç Onarma açıldı fakat daha önce olduğu gibi 2 saat siyah bir ekranda bekledi. Bu sefer sorun şu USByi takıp boot ediyorum, Windows kurarken Yükleye bastığımız kısım yaklaşık 10 dakikada geliyor. Bastıktan sonra 3 saat bekledim hala Kurulum başlıyor aşamasında.
Çok spesifik bir sorun gibi fakat daha önce karşılaşıp çözmüş olan vardır diye size danışmak istedim. Sanırım bir harddisk daha çöpe gidecek.
Şimdiden fikirlere yardımlara teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı