Çözüldü Windows açılışında parola istiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

cLaww

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Veritabanı Programcılığı
Merhaba, geçen gün format attım Windows 11 Pro kullanıyorum. Daha öncelerinde bilgisayarımı şifre girmeden çat diye açıp kullanabiliyordum Microsoft hesabıyla, yerel hesaba geçmek istemiyorum, zaten dediğim gibi Microsoft hesabıyla parolasız şekilde girebiliyordum. netplwiz olayını zaten yaptım, Windows hello PIN'i kaldırdım. bu sefer de Microsoft hesabımın şifresiyle oturum açtırıyor bilgisayar. Nasıl yaptığımı unuttum, var mı çözümünü bilen? Windows 10 ve 11 olmak üzere 2 sürümde de şifresiz şekilde kullanabiliyordum.

Çözüm
Sorunu çözdüm 7987976231 saat sonunda :)
1- Windows + r çalıştır penceresini açıyoruz.
2- "netplwiz" yazıyoruz.
3- "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" kutucuğundaki tiki kaldırıyoruz.

Asıl olay burada başlıyor.

4- "parola" yazan yerleri ben boş bırakıyordum fakat, Windows açılırken yazdığımız şifreyi yazıp doğrulamamız gerekiyormuş. Doğruladım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Artık şifresiz şekilde tak diye açılıyor :D. İyi sosyaller herkese, umarım ihtiyacı olanın ihtiyacı görülmüştür. Cevap veren herkese de teşekkürler.
Merhaba, geçen gün format attım Windows 11 Pro kullanıyorum. Daha öncelerinde bilgisayarımı şifre girmeden çat diye açıp kullanabiliyordum Microsoft hesabıyla, yerel hesaba geçmek istemiyorum, zaten dediğim gibi Microsoft hesabıyla parolasız şekilde girebiliyordum. netplwiz olayını zaten yaptım, Windows hello PIN'i kaldırdım. bu sefer de Microsoft hesabımın şifresiyle oturum açtırıyor bilgisayar. Nasıl yaptığımı unuttum, var mı çözümünü bilen? Windows 10 ve 11 olmak üzere 2 sürümde de şifresiz şekilde kullanabiliyordum.
Parola ekleyin sonra parolayı değiştirince boş bırakıp geçmeyi deneyin.

Windows açılışta para istiyor diye okudum. Yerel kullanıcı oluşturman gerekiyor sanırım.
eklemeden yapmıştım onu, dediğim gibi eklemek istemiyorum yerel kullanıcı. :)

Parola ekleyin sonra parolayı değiştirince boş bırakıp geçmeyi deneyin.
microsoft parolası kaldırılamıyor, sizin dediğiniz hello pin olması lazım. hello pin'i kaldırıyorum bu sefer de microsoft hesabıyla oturum açtırıyor bilgisayar.

Eklemeden yapmıştım onu, dediğim gibi eklemek istemiyorum yerel kullanıcı. :)

Microsoft parolası kaldırılamıyor, sizin dediğiniz hello pin olması lazım. Hello PIN'i kaldırıyorum bu sefer de Microsoft hesabıyla oturum açtırıyor bilgisayar.

Hello PIN'i oluşturun ama şifre alanı boş kalsın diyor arkadaş anladığım kadarıyla.

Sorunu çözdüm 7987976231 saat sonunda :)
1- Windows + r çalıştır penceresini açıyoruz.
2- "netplwiz" yazıyoruz.
3- "kullanıcı bu bilgisayarı kullanmak için bir ad ve parola girmelidir" kutucuğundaki tiki kaldırıyoruz.

Asıl olay burada başlıyor.

4- "parola" yazan yerleri ben boş bırakıyordum fakat, Windows açılırken yazdığımız şifreyi yazıp doğrulamamız gerekiyormuş. Doğruladım ve bilgisayarı yeniden başlattım. Artık şifresiz şekilde tak diye açılıyor :D. İyi sosyaller herkese, umarım ihtiyacı olanın ihtiyacı görülmüştür. Cevap veren herkese de teşekkürler.

Çözüm

Geri
Yukarı