Windows Aio Multiboot Sorunu

adm123

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben windowsun işletim sistemlerini yumi programı ile flash diske yazıp multiboot usb yapmak istiyorum. Xp ve Vistanın isolarını sağlıklı bir şekilde boot edebiliyorum ayrıca windows 7 veya windows 8'in tüm sürümlerini (6in1) de boot edebiliyorum.

Sorun şu ki windows 7+8 şeklinde oluşturulmuş iso ve windows 8.1 tüm sürümler (10in1) bunları flash diske yazdırırken hata veriyor (neredeyse tüm multiboot yazılımları).

Bunun yazılımda seçtiğim iso türüyle mi alakalı yoksa oluşturulan bu isolar'ın bootable türü mü farklı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Flash diskin kapasitesi yeterli mi? Kalıpları yazarken Try Unlisted İso seçeneğini mi seçiyorsunuz?

Flash diskin kapasitesi yeterli mi? Kalıpları yazarken Try Unlisted İso seçeneğini mi seçiyorsunuz?

Evet yeterli kapasite. 16gb flash disk. Evet yazdığınız seçeneği seçip deniyorum olmuyor malesef bunun çözümünü bir türlü bulamadım diğer yazılımlarda da hata veriyor mesela xboots.
Şunu düşünebilirsiniz isolarda sorun olabilir diye ama yok kaç defa format attım onlarla. Özellikle aio olan ve içine single language eklenmiş olan win7+8 ve windows 8.1 10 u bir arada olanda yapması düşündürücü.

Evet yeterli kapasite. 16gb flash disk. Evet yazdığınız seçeneği seçip deniyorum olmuyor malesef bunun çözümünü bir türlü bulamadım diğer yazılımlarda da hata veriyor mesela xboots.
Şunu düşünebilirsiniz isolarda sorun olabilir diye ama yok kaç defa format attım onlarla. Özellikle aio olan ve içine single language eklenmiş olan win7+8 ve windows 8.1 10 u bir arada olanda yapması düşündürücü.

Ben bu hatanın sonucunu ararken buraya geldim :)

İşin tuhaflığı bu problemle kimsenin karşılaşmayışı!

Çünkü sebebi aslında üzerinde:

Bu uygulamalar çoklu boot yaptığı için öncelikle size menü sunabilmesi lazım. Bunun içinde dosya türünün FAT32 olması lazım. Diskinize format atarken dosya türünü FAT32 ayarladığı içinde, yükleme yaptığınız dosya boyutları 4 GB'ı geçtiği için "disk yetersiz" hatası vermektedir. 4 GB'ı geçen tüm ISO'larda aynı hatayı alacaksınız.

Fakat bu hatanın üstesinden nasıl gelinir onu araştırmaktayım..

Saygılar...

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı