Windows alternatifi OS tavsiyesi

Aseyt

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni bir masaüstü bilgisayar aldım ve eski laptopum boşa çıktı ve bir şekilde değerlendirmek istiyorum ve bunu yazılım (Python, Java, C# vb.) Öğrenerek yapmak istiyorum (basit seviye de olsa). Benim gibi birine önerebileceğiniz bir OS var mıdır? Başlangıç olarak Ubuntu veya Kali Linux düşünüyorum düşüncelerim hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Merhaba, yeni bir masaüstü bilgisayar aldım ve eski laptopum boşa çıktı ve bir şekilde değerlendirmek istiyorum ve bunu yazılım (Python, Java, C# vb.) Öğrenerek yapmak istiyorum (basit seviye de olsa). Benim gibi birine önerebileceğiniz bir OS var mıdır? Başlangıç olarak Ubuntu veya Kali Linux düşünüyorum düşüncelerim hakkındaki düşünceleriniz nedir?

Linux Mint öneririm.

Windows gibi olan ve gerekirse farklı farklı işletim sistemlerine benzeyebilir “Zorin OS” işletim sistemini öneririm. İsterseniz Ultimate sürümünü kullanabilirsiniz ve büyük ihtimalle gayet yeterli olacaktır ama ekstra tema ve daha çok özellik isterseniz Pro versiyon daha iyi olur ama Pro versiyonu paralı onu belirteyim. Onun dışında eğer sisteminiz destekliyor ise macOS’de deneyebilirsiniz çünkü yazılım için gibi şeyler için macOS genelde daha büyük bie kolaylık sağlayabiliyor. Tasarım olarak macOS sizi gayet tatmin edecektir.

Elementary OS.

Bilgisayar 10+ senelik değilse KDEli bir distro öneririm. Manjaro KDE öneriyorum hatta. Manjaro, Arch tabanlı olduğu için Ubuntu kadar stabil değil, sorunlar çıkabiliyor. Şu güzelliği var: sorunları gidermeye çalışırken GNU/Linux kullanmayı daha iyi öğreniyorsunuz, bir yerden sonra zaten sorun çıktı mı hemen düzeltiyorsunuz daha önce o sorunun çözümünü öğrendiğiniz için.😃

KDE de güzel göründüğü ve çok fazla özelleştirilebilir olduğu için dedim.

Geri
Yukarı