Çözüldü Windows arama çubuğu çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Apexun

Hectopat
Arkadaşlar, 1-2 hafta öncesinde performansı arttırmak için SysMain hizmetini ve Cortana'yı devre dışı bıraktım, daha sonra video, Microsoft Search hizmetini de devre dışı bırakın dedi ve ben devre dışı bırakınca arama çubuğuna baktım ki çalışmıyor. Daha sonra hizmetlere gidip Search hizmetini otomatik (gecikmeli başlangıç) şeklinde değiştirdim fakat sorun düzelmedi. Daha sonra Search hizmetini durdurup yeniden başlattım, bilgisayarı da yeniden başlattım fakat sorun hala aynı, düzelmedi. SysMain veya Cortana ile alakalı olabilir mi?

Çözüm
Aynı sorun bende de olmuştu. Öncelikle cmd yi yönetici olarak çalıştır. Sırasıyla DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth enter
DISM /Online /Cleanup-Image /ScanHealth enter
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth enter. Daha sonra arama çubuğuna Win+R ctfmon.exe yaz. Bir virüs taraması yap. Windows search ı Otomatik hale getir. Dahada olmazsa temiz kurulum.
Arkadaşlar, 1-2 hafta öncesinde performansı arttırmak için SysMain hizmetini ve Cortana'yı devre dışı bıraktım, daha sonra video, Microsoft Search hizmetini de devre dışı bırakın dedi ve ben devre dışı bırakınca arama çubuğuna baktım ki çalışmıyor. Daha sonra hizmetlere gidip Search hizmetini otomatik (gecikmeli başlangıç) şeklinde değiştirdim fakat sorun düzelmedi. Daha sonra Search hizmetini durdurup yeniden başlattım, bilgisayarı da yeniden başlattım fakat sorun hala aynı, düzelmedi. SysMain veya Cortana ile alakalı olabilir mi?
Cortana ile SysMain ile alakalı olmasının imkanı yok. Çalışmıyor derken kutucuğa yazı yazamamaktan mı bahsediyorsunuz?

Artı -1 Eksi
Arkadaşlar, 1-2 hafta öncesinde performansı arttırmak için SysMain hizmetini ve Cortana'yı devre dışı bıraktım, daha sonra video, Microsoft Search hizmetini de devre dışı bırakın dedi ve ben devre dışı bırakınca arama çubuğuna baktım ki çalışmıyor. Daha sonra hizmetlere gidip Search hizmetini otomatik (gecikmeli başlangıç) şeklinde değiştirdim fakat sorun düzelmedi. Daha sonra Search hizmetini durdurup yeniden başlattım, bilgisayarı da yeniden başlattım fakat sorun hala aynı, düzelmedi. SysMain veya cortana ile alakalı olabilir mi?

Windows Search etkinleştir ve yeniden başlat.

SysMain ve Cortanada birşey olmaz ancak arama çubuğu kapatmışsınız bilmediğiniz şeyleri kurcalamayın.

Artı -2 Eksi
Windows+r ile ctfmon.exe çalıştır.
Olmazsa bunları dene.

Aynı sorun bende de olmuştu. Öncelikle cmd yi yönetici olarak çalıştır. Sırasıyla DISM /Online /Cleanup-Image /CheckHealth enter
DISM /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth enter. Daha sonra arama çubuğuna Win+R ctfmon.exe yaz. Bir virüs taraması yap. Windows search ı Otomatik hale getir. Dahada olmazsa temiz kurulum.

Çözüm
Eyvallah sağolasın.Adımlarını sırasıyla denedim.Search açıldı.

Geri
Yukarı